کد خبر::1516 تاریخ انتشار خبر:۰۶ دی ۱۳۹۸ساعت:11:31 پرینت نظرات 208

تعهد ایجاد ۲۵۰ هزار شغل جدید توسط گیرندگان تسهیلات اشتغال روستایی

بازدیدها: ۲۰

مدیر پروژه های برنامه اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کار با اشاره به اینکه ۲۵۰ هزار نفر اشتغال جدید مستقیم توسط مجریان در طرح اشتغال روستایی تعهد شده است گفت: هدف اصلی پرداخت تسهیلات در سال ۹۹ مربوط به بخش های خدمات و تکمیل زنجیره های تولید است.

تعهد ایجاد 250 هزار شغل جدید توسط گیرندگان تسهیلات اشتغال روستایی

طبق گزارش وزارت کار  مجموع اعتبارات ابلاغ شده در طرح اشتغال روستایی تا پایان آبان ماه حدود ۱۲۴۶۶۰ میلیارد ریال است که نسبت مبلغ پرداختی به اعتبار ابلاغ شده حدود ۷۹ درصد است.

اما رامین اسدی، مدیر پروژه های سرمایه گذاری در برنامه اشتغال فراگیر و روستایی آمار به روز تری ارائه می کند و می گوید از زمان اجرای این طرح تاکنون ۱۰ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان (۸۲درصد) از اعتبار ابلاغ شده تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

 رامین اسدی مجموع اعتبار ابلاغ شده را  13 هزار و ۳۸۰  میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: در حال حاضر از محل این اعتبار،  250 هزار نفر اشتغال جدید مستقیم توسط مجریان طرح ها تعهد شده است.

وی اظهار کرد: به منظور تعادل بخشیدن به روند پرداخت تسهیلات پیش بینی می شود در سال ۹۹ هدف اصلی در بخش های خدمات و تکمیل زنجیره های تولید است که از مانده تسهیلات و بازپرداخت تسهیلات، برآورد می شود که حدوداً بیش از ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات از مرحله پنجم به متقاضیان واجد شرایط اعطا شود.

مدیر پروژه های سرمایه گذاری در برنامه اشتغال فراگیر و روستایی تصریح کرد:  رسته های اولویت دار بر اساس مطالعات داینامیک طرح تکاپو بر روی فعالیت های شغلی که دارای قابلیت ایجاد اشتغال بیشتری هستند تعیین شده است.

اشتغال‌زایی ,

 تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.