کد خبر::1516 تاریخ انتشار خبر:۱۰ دی ۱۳۹۸ساعت:11:45 پرینت نظرات 208

پرستار به‌زودی در بیمارستان‌های لرستان جذب می‌‍‌شوند

بازدیدها: ۲۲

۲۰۰ پرستار در ۶ ماه گذشته در استان لرستان جذب شده و ۸۰ پرستار دیگر با برگزاری آزمون به‌کارگیری می‌‍‌شوند.

80 پرستار به‌زودی در بیمارستان‌های لرستان جذب می‌‍‌شوند

، پنجم جمادی‌الاول مصادف با سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار است که با قرار گرفتن در آستانه پنجم جمادی‌الاول، دانشگاه علوم پزشکی لرستان مراسم گرامی‌داشت روز پرستار را با حضور جمعی از پرستاران استان برگزار کرد. 

پرستاری در ایران دارای عمر بیش از یک‌صد سال است و در این مدت توانسته پیشرفت‌های خوبی را کسب کند  به‌طوری که پرستاران ایران در برخی از کشورها به‌عنوان الگو قرار گرفته‌اند.

از آنجایی که پرستاری علم و هنری است که به بشریت خدمت می‌کند باید به مشکلات و دغدغه‌های این قشر زحمت‌کش نیز توجه شد. برخی از پرستاران استان ضمن گلایه‌مندی از عدم امنیت شغلی، خواستار جذب نیروهای پرستاری به صورت قراردادی و رسمی هستند.

ماه‌ها است که حق مسکن پرستاران استان پرداخت نشده که باید جهت آرامش خیال این عزیزان این امر محقق شود، با توجه به حساسیت شغل پرستاری قطعا پرستاران نباید دغدغه‌های مالی و معیشتی داشته که امیدوار هستیم مسئولان امر به این مهم توجه لازم را داشته باشند.

به گفته‌ محمدرضا نیکبخت پرستاران باید دانش‌های خود را بروز کنند و برای کسب علم‌‌های جدید تلاش و کوشش کنند.

وی بر اهمیت سلامت بیماران تاکید و افزود: پرستاران باید در برخورد با بیماران آرامش، فروتنی و تواضع را حفظ کنند. بهترین دانشگاه در پرداخت کارانه پرستاران دانشگاه علوم پزشکی لرستان است.

به گفته‌ رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان عشایر خرم‌آباد و دستگاه ام‌.آر‌.آی بیمارستان بروجرد خریداری و به‌زودی راه‌اندازی می‌شوند.

وی بیان کرد: اورژانس بزرگ و مجهز بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد در حال احداث است و ۲۰۰ پرستار در شش ماه گذشته در استان جذب شده و ۸۰ پرستار دیگر با برگزاری آزمون به‌کارگیری خواهند شد.

نیکبخت خاطرنشان کرد: ما یک نفر پرستار پشت درب‌های بیمارستان نداریم و آمادگی پذیرش پرستاران را برای گذراندن طرح داریم.

نباید فراموش کنیم که پرستاران می‌توانند با حفظ اسرار بیماران، آن‌ها را نسبت به بهبود وضعیت جسمی خود، با برخورد خوب و مناسب امیدوار کنند./تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.