کد خبر::1516 تاریخ انتشار خبر:۱۰ دی ۱۳۹۸ساعت:12:09 پرینت نظرات 208

۱۴ هزار نفر در حوزه شیلات لرستان مشغول به‌کار هستند؛ تولید ۲۸ هزار تن ماهی در سال

بازدیدها: ۱۸

مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به تولید سالیانه ۲۸ هزار تن ماهی در لرستان گفت: ۱۴ هزار نفر در حوزه شیلات لرستان مشغول به‌کار هستند.

14 هزار نفر در حوزه شیلات لرستان مشغول به‌کار هستند؛ تولید 28 هزار تن ماهی در سال

کیارش بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: ۱۴ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه شیلات لرستان مشغول به‌کار هستند.

وی با بیان اینکه ۵۶۵ مزرعه پرورش ماهی در استان داریم، افزود: سالانه ۲۸ هزار تن ماهی در لرستان تولید می‌شود و از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بیش از ۱۷ هزار تن تولید داشته‌ایم.

مدیرکل شیلات لرستان با بیان اینکه ما به‌دنبال فرآوری ماهی در استان هستیم، عنوان کرد: چهار کارخانه در حال عمل‌آوری ماهی در لرستان هستند ولی این ظرفیت کم است و مجوزهای دیگری را هم صادر کرده‌ایم. پنج کارخانه‌ خوراک آبزیان نیز در استان فعال است و به چهار پنج کارخانه دیگر نیز مجوز داده‌ایم.

وی تصریح کرد: از حضور بخش خصوصی برای ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری در استان لرستان دعوت و استقبال می‌کنیم، هر مجوز و تسهیلاتی هم که نیاز باشد در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

بیرانوند با بیان اینکه در استان لرستان بستر لازم برای فعالیت‌های آبزی‌پروری فراهم است، گفت: سال گذشته از محل سامانه کارا تسهیلات شش درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفت./تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.