کد خبر::1516 تاریخ انتشار خبر:۱۲ دی ۱۳۹۸ساعت:11:31 پرینت نظرات 208

۱۵میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان سیل‌زده کوهدشت پرداخت می‌شود

بازدیدها: ۱۸

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت گفت: بیش‌از ۸میلیارد تومان وام بلاعوض و ۱۵۵میلیارد ریال نیز به‌عنوان تسهیلات به کشاورزان سیل‌زده این شهرستان پرداخت می‌شود.

15میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان سیل‌زده کوهدشت پرداخت می‌شود

سیل فروردین ۹۸ که آمد کشاورزی و سال‌های مشقت کشاورزان کوهدشت را زیر خروارها آب برد و دسترنج آنان با گل‌ولای از بین رفت.

سیل دشت‌های فراخ را ویران کرد و از آن چیزی جز اندوه کشاورزانی باقی نماند که سال‌های زندگی خود را به‌پای زمین پیر کرده‌بودند و تنها دارایی‌شان را میان باران‌های سیل‌آسا از دست دادند تا آواری از خسارت سهم آنان در فصل برداشت باشد.

سیل فروردین ایستگاه‌های پمپاژ آب و کشاورزی در حاشیه رودخانه سیمره، سیاب و بخش‌های وسیعی از جاده‌های بین‌مزارع و ابنیه آن‌ها، کانال‌های آب، سدهای انحرافی و ذخیره آب را نیز از بین برد به‌طوری‌که ۱۲۰میلیارد تومان به کشاورزی کوهدشت خسارت زد.

فرج‌علی امیری مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت به خبرنگار تسنیم گفته‌است در سیل فروردین ۷هزار و ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی به‌میزان ۲۲۵ میلیون ریال و نیز ۲۸۰ هکتار از باغات به‌میزان ۱۷۵ میلیون ریال خسارت دید.

به گفته او در اثر سیل فروردین خسارات قابل‌توجهی به بخش‌های کشاورزی کوهدشت از جمله آب‌وخاک، باغات، دام، شیلات و زراعت وارد شد و اداره جهاد کشاورزی این شهرستان در همان ابتدای سیل با تشکیل ۱۲ تیم نسبت به برآورد خسارات اقدام کرد.

امیری می‌گوید حدود ۶هزار و ۴۷۸ نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی پس‌از سیل فهرست‌برداری ‌و اسامی آنان به مرکز جهاد کشاورزی لرستان ارسال شدند و بعد از آن با تشکیل اکیپ‌های راستی‌آزمایی خسارت ۴هزار و ۵۸۶ نفر از آنان طبق تحقیقات پژوهشگاه فضایی تأیید شد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت هشت میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان وام بلاعوض و ۱۵۵میلیارد ریال به‌عنوان تسهیلات از طریق بانک‌های کشاورزی، تجارت و ملی به کشاورزان سیل‌زده این شهرستان پرداخت می‌شود.

امیری معتقد است تمام فرایندهای لازم برای معرفی افراد خسارت‌دیده از سیل به بانک مشخص‌شده و ان‌شاءالله تا پایان امسال خسارت کشاورزان سیل‌زده پرداخت می‌شود./تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.