کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

6

فعالان دانشگاهی لرستان طرح‌های علمی و پژوهش محور حوزه زندان را ارائه دهند

مدیرکل زندان های لرستان با بیان اینکه زندان فرصت مناسبی برای کار پژوهشی و تحقیقاتی جهت بررسی علل و چرایی وقوع جرم است گفت: از همه فعالان دانشگاهی برای اجرای طرح‌های علمی و پژوهش محور در حوزه‌های مختلف زندانبانی دعوت می‌شود

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز : عبدالمجید کشوری صبح امروز در  دیدار با جمعی از اساتید و مسئولان دانشگاه‌های استان  اظهار داشت: رویکرد علمی به مسائل اجتماعی می‌تواند زمینه ساز اتفاقات خوبی شود چراکه امروز نگاه سنتی به حل مشکلات نمی‌تواند پاسخ مورد نظر را ارائه دهد در همین راستا  از همه فعالان دانشگاهی برای اجرای طرح‌های علمی و پژوهش محور در حوزه‌های مختلف زندانبانی دعوت می‌شود.

وی افزود: امروزه اجرای برنامه‌های مهم اصلاحی و تربیتی نظیر راه‌اندازی کلینیک‌های مشاوره و روان درمانی، برنامه‌های ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، درمان‌های نگهدارنده و برنامه‌های حوزه اشتغال حاصل ورود مباحث دانش محور به زندانبانی اسلامی است.

مدیر کل زندان‌های لرستان با بیان اینکه سخن اهالی دانشگاه در جامعه بسیار مورد تایید  است عنوان کرد: تحلیل داده‌های جرم شناسی و ارائه یک آنالیز و تفسیر منطبق بر واقعیات اجتماعی از جمله رویکردهای دستگاه قضاست که  می‌تواند اجرای برنامه‌های نوین قضایی را با سرعت بیشتری به جلو هدایت کند.

وی بیان کرد: زندان به عنوان یک جامعه کوچک اما بسیار متنوع به لحاظ ساختارهای مختلف اجتماعی فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان به کار پژوهشی و تحقیقاتی است تا از این طریق به بررسی علل و چرایی وقوع جرم بپردازند.

کشوری گفت: در زندان‌ها می‌شود به داده‌هایی دست یافت که در صورت کار علمی بر روی آنها به عنوان یک مبنا برای برخی مباحث حوزه جرم و امنیت مورد استفاده قرار گیرند.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13136

برچسب ها