کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
3
حجت‌الاسلام والمسلمین طهماسبی

مقصود از فرهنگ را رشد و تکامل فکری مردم دانست

امام جمعه کوهدشت عدم بدبین شدن به خدا و تحمل مشقت ها در راه انجام وظایف الهی را از مصادیق صبر دانست و بیان داشت : بیش از صد مرتبه کلمه صبر در قرآن بیان شده است و این نشانه اهمیت مسئله صبر است .

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم طهماسبی در خطبه های این هفته نماز جمعه کوهدشت گفت : یکی از مفاهیمی که بعضی اوقات اشتباه معنا میشود کلمه صبر و معنای آدم صبور است .

وی افزود : سستی کردن ، عدم مقابله با ظلم و ذلیل شدن انسان از مصادیق صبر نبوده و معنای واقعی صبر ، استقامت و بردباری در راه انجام وظیفه و ادای تکلیف الهی است .

امام جمعه کوهدشت عدم بدبین شدن به خدا و تحمل مشقت ها در راه انجام وظایف الهی را از مصادیق صبر دانست و بیان داشت : بیش از صد مرتبه کلمه صبر در قرآن بیان شده است و این نشانه اهمیت مسئله صبر است .

طهماسبی اظهار داشت : کلمه صبر به همراه بسیاری کلمات از جمله استقامت ،توکل ، حق ، ذکر و تقوا بیان شده است و این امر نشان دهنده مرتبط بودن صبر با بسیاری از مصادیق دین است .

وی ضمن بیان اینکه انسان باید در مقابل مشکلات زندگی صبور باشد تصریح کرد : در صدر اسلام مومنین و مسلمین بسیار صبور بوده اند و در مقابل مصاعب آن زمان ایستادگی کرده و در راه اسلام ثابت قدم ماندند .

امام جمعه کوهدشت انسان گناه کار را ظالم به خویشتن برشمرد و خاطر نشان کرد : کسی که مرتکب گناه می‌شود به خود بدی میکند و انسان ذات خود را دوست دارد ولی با این حال به خود ستم میکند .

طهماسبی مقصود از فرهنگ را رشد و تکامل فکری مردم دانست و عنوان کرد : تلویزیون و سینما می‌توانند با تولید برنامه های فرهنگی – اسلامی به رشد فرهنگ و آگاهی درست نوجوانان و جوانان کمک کنند .

وی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت : ملت جمهوری اسلامی ایران ، ملتی است اسلامی و دینی و همین باعث میشود که در مقابل مشکلات مقاومت کرده و هرگز تسلیم شیطنت ها و توطعه  های دشمن نشود .

امام جمعه کوهدشت ضمن اشاره به دلیل بی اساس آمریکا در رابطه با پاسخ ایران بیان داشت : آمریکا به دنبال تصویب قرارداد مطابق میل و سیاست های خود است ولی ایران تا زمانی که به منافع خود دست نیابد قراداد را امضا نخواهد کرد .

طهماسبی افزود : ایران خواهان مذاکرات سازنده و رفع تحریم ها است ولی هرگز تن به توافقی نا مفهوم و مطابق میل طرف مقابل و بدون منفعت برای ایران نخواهد داد .

وی بیان داشت : به لطف خدا شناور شهید سلیمانی دارای مزیت های بسیار خوب و تاکتیکی بوده و دشمنان ما میدانند که این شناور چه قدرتی دارد و یک گام بلند در ارتقای قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران است .

امام جمعه کوهدشت رزمایش مشترک چین ، روسیه و هند را عامل ترسی برای اروپا دانست و تصریح کرد : آذربایجان باید بداند که ایران به هیچ وجه از منافع خود کوتاه نخواهد آمد و در مقابل هرگونه حرکتی جواب قاطع خواهد داد .

طهماسبی ضمن تشکر از مردم مهمان نواز کوهدشت برای پذیرایی آبرومندانه از زوار اربعین گفت : موکب های سطح شهرستان به نحو احسن در حال خدمت رسانی هستند و افتخاری برای کوهدشت هستند

انتهای پیام/

مقصود از فرهنگ را رشد و تکامل فکری مردم دانست
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24334