کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

هشدار ایمنی فرماندهی انتظامی کوهدشت در خصوص روز طبیعت

  کوهنانی نیوز :فرمانده  انتظامی شهرستان کوهدشت گفت: با عنایت به اعلام سازمان هواشناسی کشور به بارش باران در روز طبیعت و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر شهروندان از قرار گرفتن در کنار مسیر رودخانه ها و آبراهها اجتناب نمایند سرهنگ “یاراله عبدی” فرمانده انتظامی شهرستان کوهدشت خاطر نشان کرد: با توجه به احتمال […]

 

کوهنانی نیوز :فرمانده  انتظامی شهرستان کوهدشت گفت: با عنایت به اعلام سازمان هواشناسی کشور به بارش باران در روز طبیعت و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر شهروندان از قرار گرفتن در کنار مسیر رودخانه ها و آبراهها اجتناب نمایند
سرهنگ “یاراله عبدی” فرمانده انتظامی شهرستان کوهدشت خاطر نشان کرد: با توجه به احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در روز طبیعت شهروندان حتی الامکان روزهای دیگری را برای تفریح و ورود به طبیعت انتخاب نمایند.
سرهنگ “عبدی” افزود: برای پیشگیری از بروز حوادث احتمالی در روز طبیعت بهتر است شهروندان موارد زیر را رعایت کنند:

* چنانچه در روز طبیعت قصد رفتن به کنار رودخانه ها و نهرهای پرآب را دارید  حتما به اندازه کافی از جریان شدید رودخانه ها فاصله گرفته و مراقب فرزندان خود باشید.

*وسایل نقلیه  و محل سکنای خود را در کنار جاده های اصلی قرار دهید تا در صورت بروز طوفان شهروندان گرفتار سیل نگردند.

*از قرار گرفتن در مسیر آبراهها و مسیرهای که امکان گرفتاری در مواقع بحران را دارند اجتناب نمایید.

*  هنگام وقوع صاعقه های پی در پی و شدید خود را به محل امن رسانده و توقف کنید و اگر داخل خودرو هستید باقی ماندن در آن ایمن تر از خارج شدن است.

* محل امن جایی است که نزدیک لوله های آب، دکل برق و اسکلت فلزی و دودکش های فلزی، پست فشار قوی برق، سیم خاردار و تک درخت یا در ارتفاعات نباشید و دور از این مکانها قرار گیرید.

* از روشن کردن آتش در زیر دکل های فشار قوی برق خودداری کنید زیرا عدم رعایت این مورد می تواند منجر به وقوع فاجعه بزرگی شود.

* مواظب چاه های روبازی که در مکان های تفریحی وجود دارد، باشید.

* از شکستن شاخ و برگ درختان در روز طبیعت خودداری کنید.

* در صورت وقوع حریق در جنگل‌ها، بوستان‌ها و باغ‌ها بهترین روش استفاده از خاموش‌کننده دستی و در صورت نبود، پاشیدن خاک بر روی آتش و خفه کردن آن و همچنین اطفا به وسیله آب است. همچنین در این شرایط باید با حفظ خونسردی، کودکان و افراد مسن را به محل امن انتقال داد و با استفاده از امکانات موجود حداکثر تلاش برای اطفای حریق را به عمل آورد اما در صورت گسترده بودن حریق باید سریعا نگهبانان و ماموران حفاظت از جنگل‌ یا آتش‌نشانی را در جریان قرار داده و با آنان همکاری کرد.
*شماره تلفن‎های حوزه انتظامی، ایستگاه آتش نشانی و امداد و نجات و سایر شماره تلفن‎های مربوط به سازمان‎های امدادی و خدماتی هم‌چون آب و فاضلاب، برق و گاز را در دسترس داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید سریعا با این مراکز تماس بگیرید

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1086