کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
2

تبرهای تیز،ریشه ی بلوطستان منطقه وزکور کوهنانی را در آوردند…!!

  به گزارش کوهنانی نیوز :بسیاری از مردم فصل بهار را آغاز زندگی دوباره طبیعت می دانند. در فصل بهار حیواناتی که داری خواب زمستانی هستند از خواب زمستانی بیدار شده و همچنان درختان از خواب زمسناتی هوشیار شده و رشد متو قف شده را در بهار دوباره آغاز می کنند. این روزها شاهد ورود […]

 

به گزارش کوهنانی نیوز :بسیاری از مردم فصل بهار را آغاز زندگی دوباره طبیعت می دانند. در فصل بهار حیواناتی که داری خواب زمستانی هستند از خواب زمستانی بیدار شده و همچنان درختان از خواب زمسناتی هوشیار شده و رشد متو قف شده را در بهار دوباره آغاز می کنند.

این روزها شاهد ورود گسترده مردمان به دیار طبیعت و مناطق جنگلی و بکر  منطقه وزکور بخش کوهنانی  هستیم  که با گسترانیدن سفره های بهاریشان همراه خانواده اشان با طبیعت این دیار به صفا می نشینند.

اما در این میان کسانی هستند که نامهربانی آنها درختان بلوط  این منطقه   را زخمی کرده و به زوال آنها انجامیده است ،منطقه ای که دارای  پوشش گیاهی مناسب ومتنوع است که مردمان دیار لرستان را به دامان خود می طلبد

اما باز این روزها  تبر دستانی که تیشه بر ریشه درختان می زنند آرام نمی نشینند  و برای چشم وهم چشمیها ی بین خانواده و همسایگان، تبر تیز را بر ریشه درختان بلوط وزکور می زنند و بی مباها آنرا بر بر باربند خودرو خود بسته و با افتخار به دیگران می اموزد که من توانایی انجام کار را دارم …..

اما نه تنها برخی از درختان سبز منطقه برای هیزم و درست کردن آتش استفاده کرده بلکه برخی با انتقال این درختان بریده شده به مکانهای برای تبدیل به زغال  استفاده می کنند.

که در این راستا نیاز است  ادارات مسئول از جمله منابع طبیعی بعنوان متولی اصلی… و محیط زیست با برخورد قاطع  باخاطیان  و رسانه ای کردن کردن آنها مرحمی بر دل بلوطستانهای این منطقه نمایند و به داد این مناطق بکر و خدادادی برسند….

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1176