کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

6

آیت‌الله رئیسی: دستگاه قضا باید سالم بماند/افتخار‌مان گره‌گشایی از مشکلات مردم است / به هیچ عنوان نباید اجازه داد زمین‌خواران سراغ سرمایه‌های ملی بیایند

گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز مدعیان مبارزه با فساد در مجموعه قضایی هستند، تاکید کرد: باید دستگاه قضا سالم بماند، سلامت برای دستگاه قضایی یک ارزش بیشتر است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی: دستگاه قضا باید سالم بماند/افتخار‌مان گره‌گشایی از مشکلات مردم است / به هیچ عنوان نباید اجازه داد زمین‌خواران سراغ سرمایه‌های ملی بیایند

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز : آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در دیدار با روسای واحدهای قضایی و مدیران سازمان‌های تابع استان فارس اظهار داشت: به دلیل رعایت شرایط بهداشتی برنامه‌ریزی به گونه‌ای بوده که تعداد دیدارها محدود شود و از مردم استان فارس و قضات و دیگر همکاران عذرخواهی می‌کنم.

رئیسی افزود: کاهش ورودی پرونده کاهش جمعیت کیفری و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها در استان فارس قابل تقدیر و توجه است و باید این شرایط حفظ شود و هم از کمیت کاسته شده و  هم بر کیفیت افزوده شود.

 وی با بیان اینکه قانون‌مداری در مجموعه استان فارس و توجه به نظارت‌های قانونی هر چه بیشتری تثبیت شود آرامش مردم افزایش می‌یابد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه افتخار من این است که سرباز رهبری باشم و خدمتگزار مردم هستم، گفت: امروز افتخار بزرگ برای همه ما گره‌گشایی از کار مردم است، این افتخار است که یک گره از کار مردم گشوده شود.

رئیسی تصریح کرد: رسیدگی به درخواست‌های مردم و رفع مشکل از مردم از افتخارات همه ما است و باید سرلوحه کارها قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: سلامت دستگاه قضا نکته مهمی است که باید به آن توجه شود، در بین مجموعه قضایی یک درصد تخلف هم زیاد است.

رئیسی بیان کرد: کرامت انسان اعم از سازمان و شخص تا متهم و زندانی مورد توجه است که باید مجموعه دستگاه قضا کرامت را حفظ کند، همچنین برخورد با متهم نیز باید با کرامت باشد در تحقق  این موضوع‌ها نباید به یک جلسه و بخشنامه بسنده کرد بلکه باید جلوه داشته باشد.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید دستگاه قضایی تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار نمی‌گیرد، افزود: آنچه برای دستگاه قضایی مهم است حق‌خواهی و ایستادگی در مسیر حق است.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حفظ منابع طبیعی گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه داد زمین خواران سراغ سرمایه‌های ملی بیایند و همه دستگاه‌ها باید این مورد را دنبال کنند، در مقدمه کار به ویژه در انشعابات غیرمجاز دنبال شود تا به دستگاه قضایی نرسد .

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12698

برچسب ها