کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

4

سیل و کرونا با هم مدیریت شوند

استاندار لرستان از احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده خبر داد .

کوهنانی نیوز جلسه ویدئو کنفرانس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران استان در خصوص هشدار سطح قرمز اعلام بارندگی، به ریاست دکتر خادمی و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل مدیریت بحران استان، فرمانداران و سایر اعضای ستاد برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: بر اساس گزارش واصله از سازمان هواشناسی احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی به دلیل بارش ها در استان محتمل خواهد بود .

دکتر خادمی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی در کنار اجرای مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا و احتمال وقوع سیل، هر دو موضوع را به خوبی مدیریت کنند .

وی با بیان این نکته که دستگاههای اجرایی وقوع سیل را محتمل بدانند، افزود: توپوگرافی استان به گونه ای است که شرایط کوهستانی احتمال تبدیل بارشهای بیش از حد به سیل را افزایش می دهد، از این رو ضرورت دارد دستگاه های اجرایی مرتبط با سیل آمادگی لازم را داشته باشند .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: از مردم می خواهیم با توجه به شرایط پیش رو، از اماکن پر خطر مانند رودخانه ها و مسیل ها فاصله گیرند و از اتراق در حریم رودها یا کوهپیمایی پرهیز کنند و کشاورزان نیز ادوات خود را از مسیر رودخانه ها به منظور پیشگیری از خسارات جمع آوری کنند .

دکتر خادمی تصریح کرد: اولویت اول حفظ جان مردم است و پیشگیری از خسارات احتمالی و آمادگی برای خدمات رسانی به مردم در صورت وقوع سیل، مد نظر دستگاههای اجرایی باشد .

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=15579

برچسب ها