کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

3

‍ جلسه هماهنگی توسعه فرهنگی مشارکت عمومی در امنیت در رومشکان برگزار شد.

مهدوی کیا افزود: ما بعنوان نیروی انتظامی که متولی امر امنیت هستیم یکی از برنامه های جامع این دستگاه تعامل با دیگر دستگاه ها و نهادهایست که برقراری امنیت نیز جزئی از وظایف آنهاست و اگر در انجام وظایف خود ایفای نقش کنند امروزه ناهنجاری اجتماعی کم رنگ تر خواهند شد.

به گزارش کوهنانی نیوز از شهرستان رومشکان ظهر روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه سال جاری جلسه توسعه فرهنگی مشارکت عمومی در بحث امنیت با حضور رئیس این اداره در محل دفتر فرماندهی نیروی انتظامی رومشکان برگزار گردید.

بر اساس این گزارش در این جلسه سرهنگ مهدوی کیا فرمانده نیروی انتظامی رومشکان گفت: برای توسعه فرهنگی نیاز به تلاش همه جانبه و همچنین زمان کافی است که نمود پیدا کند و همه دستگاه های متولی خود را در قبال این امر مهم مسئول بدانند و البته نمونه بارز آن بستن کمربند برای رانندگان بود که با کمک رسانه ها و همچنین مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی این فرهنگ در جامعه نهادینه شده است و امروز خدا روشکر بستن کمربند یک فرهنگ حسنه شده و ما دیگر این دغدغه را نداریم.

مهدوی کیا افزود: ما بعنوان نیروی انتظامی که متولی امر امنیت هستیم یکی از برنامه های جامع این دستگاه تعامل با دیگر دستگاه ها و نهادهایست که برقراری امنیت نیز جزئی از وظایف آنهاست و اگر در انجام وظایف خود ایفای نقش کنند امروزه ناهنجاری اجتماعی کم رنگ تر خواهند شد.

فرمانده نیروی انتظامی رومشکان با اشاره به آسیب های اجتماعی که بعلت عدم آگاهی و عدم اطلاع رسانی اتفاق افتاده است خاطر نشان کرد متاسفانه جوانان ما درگیر مشکلات اجتماعی هستند و امیدواریم از ظرفیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاعه فرهنگ صحیح مشارکت عامه مردم در امر امنیت بهره ببریم و ازآنجایکه امنیت یک مقوله مطلق نیست و نسبی است باید به حلقه فراموش شده و اولیه آن که همان مشارک عموم در تامین امنیت است توجه شود.

مهدوی کیا عنوان کرد ما اهداف سازمانی خود را به نحو احسن در شهرستان رومشکان پیاده سازی کرده ایم و خوشبختانه مردم نیز راضی هستند اما در انتظارات ما هنوز به ان هدف خود در بحث مشارکت مردم به مقصد نرسیده ایم و از دیگر برنامه های انجام شده نیروی انتظامی تعاملات چهره به چهره در قالب کلاس های اگاه سازی در مساجد با عموم مردم، شوراهای حل اختلاف و… داشته ایم.

در ادامه این جلسه کیانوش سوری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشکان ضمن عرض تسلیت به بخاطر شهادت مدافعان امنیت وطن آرزوی طول عمر با عزت برای سبزپوشان امنیت در شهرستان رومشکان و همچنین تلاش و دغدغه های فرهنگی نیروی انتظامی رومشکان و راس آن فرماندهی این مجموعه که خود از نیروی های انقلابی و مردمی است و عملکرد این مجموعه در سطح شهرستان و بابت حمایت های شان از مجمعه فرهنگ و هنر تقدیر و تشکر کرد.

سوری بیان داشت: در بحث فرهنگ و توسعه آن بخصوص فرهنگ سازی جهت مشارک عموم مردم در حوزه امنیت خیلی جای کار دارد و متاسفانه بعضی از دستگاه و ادارات نسبت به این امر مهم بی تفاوت هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رومشکان یادآورشد طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی باید یک اصل برای همه باشد و هرکس به اندازه توان خود در این راستا تلاش کند و همچنین همه اقشار جامعه و گروه‌ها در فرایند امنیت عمومی باید همکاری کنند.

بر اساس این گزارش قرار شد در آینده نزدیک گشت مشترکی بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشکان، نیروی انتظامی رومشکان، اصناف و… جهت ساماندهی سر دب اصناف که از اسامی بیگانه استفاده کرداند انجام بپذیرد.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=17492

برچسب ها