کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

6

جلسه ستاد انتخابات استان برگزار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: فرآیند انتخابات، در ۱۸ اسفند ماه و با دستور وزیر کشور به استان ها(فرمانداران و بخشداران) ابلاغ شد .

به گزارش کوهنانی نیوز ، دکتر ثمینی از برگزاری جلسه ستاد انتخابات استان خبر داد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در تاریخ ۱۸ اسفند ماه آغاز فرآیند انتخابات با دستور وزیر کشور به استان ها ابلاغ شد و عملاً از امروز وارد فرآیند اجرایی انتخابات شده ایم .

دکتر ثمینی اظهار داشت: فرمانداران می توانند از فردا نسبت به معرفی معتمدین به هیئت های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری تحت نظارت شورای نگهبان و هیئت های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که تحت نظارت مجلس شورای اسلامی هستند، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفند ماه به مدت یک هفته آغاز می شود، افزود: برای ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا چهار روش توسط وزارت کشور ارائه شده که این افراد می‌توانند با استفاده از نرم افزار (اپلیکیشن )طراحی شده برای تلفن همراه، دانلود ونصب اپلیکیشن برروی دسکتاپ کامپیوتر شخصی ، مراجعه به کافی نت و یا با مراجعه حضوری به فرمانداری ها و ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام کنند .

دکتر ثمینی خاطرنشان کرد: فرآیند ثبت نام شوراهای اسلامی شهرها به فرمانداری ها و شوراهای روستایی به بخشداری‌ها مربوط است که از ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت .

وی در ادامه بیان داشت: ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری الزاماً از طریق وزارت کشور و از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بمدت ۵ روزانجام می‌شود، بنابراین پس از اعلام نتایج نهایی، فعالیت های انتخاباتی ریاست جمهوری نیز آغاز خواهد شد .
معاون استاندار لرستان یادآور شد: اطلاع رسانی فرآیند انتخابات صرفاً از جانب رئیس ستاد انتخابات استان و از طریق کمیته اطلاع رسانی صورت خواهد پذیرفت .

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=17730

برچسب ها