کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

3

‍ استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در رفع محرومیت ها

دکتر خادمی: با همکاری بسیج سازندگی در زمینه رفع محرومیت ها از استان تلاش خواهیم کرد .

کوهنانی نیوز، شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست دکتر خادمی، با حضور سردار زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور، دکتر شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد .

استاندار لرستان در حاشیه این جلسه گفت: یکی از تغییرات مهم رخ داده در بودجه امسال این است که اعتبارات مناسبی در حوزه رفع محرومیت از مناطق روستایی اختصاص داده شده است .

دکتر خادمی اظهار داشت: در لرستان اعتباری نزدیک به هزار میلیارد تومان برای رفع محرومیت از چهره مناطق محروم اختصاص داده شده و بسیج سازندگی به عنوان یکی از دستگاه های مهم در زمینه محرومیت زدایی به کمک استان آمده است .

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در رفع محرومیت ها، افزود: در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید بسیج سازندگی هم در زمینه محرومیت زدایی به لرستان کمک کند و هم از سایر ردیف‌های متمرکز بودجه‌ای که در اختیار این نهاد قرار دارد، یاری گر استان باشد .

استاندار لرستان ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با همکاری بسیج سازندگی برنامه محرومیت زدایی در استان را با سرعت و شتاب بیشتری ادامه دهیم و با تأمین نیازهای اساسی، در کاهش تعداد مناطق محروم استان موفق باشیم .

دکتر خادمی با بیان این نکته که برای پیشبرد برنامه ها می توان از تجارب سایر استان ها در زمینه رفع محرومیت از مناطق محروم بهره گیری و برنامه های خود را قبل از اجرا به خوبی اصلاح نمود، تصریح کرد: برای اجرای بهتر برنامه ها و رسیدن به نتایج مطلوب تر باید با اولویت بندی مناطق مد نظر و بهره گیری از طرح های مطالعاتی انجام شده، اهداف را اجرایی کرد .

وی خاطرنشان کرد: تهیه گزارش کار از اقدامات انجام شده در مناطق محروم در قالب یک کتابچه می تواند سند ملموسی برای استفاده در آینده باشد .

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: تعریف نیازها و دسته بندی آنها در کنار معرفی ساختارها و نهادهای اجرایی در دستور کار قرار گیرد و وظایف هر کدام مطابق با دستورالعمل ابلاغ مشخص شود

وی منابع مالی ابلاغ شده به استان در زمینه محرومیت زدایی را کاملاً شفاف عنوان کرد و گفت: اعتباری بالغ بر ۷۶۰ میلیارد تومان در این زمینه به استان اختصاص یافته و انتظار آن می رود بسیج سازندگی با در نظر گرفتن وضعیت لرستان به لحاظ مناطق محروم، کمبودها، بیکاری و سایر موارد نسبت به احقاق حقوق

مردم به عنوان یک خواسته اقدام کند

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=18750

برچسب ها