کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
7

اسدالله حیدری :کوهدشت جوان ترین شهر و بروجرد پیرترین شهر استان لرستان

کوهنانی نیوز :مدیر کل سازمان بهزیستی لرستان گفت: طی پنج سال گذشته جمعیت سالمند لرستان به اندازه ۴۵ سال گذشته افزایش یافت. وی ادامه داد: براساس سرشماری سال گذشته شهرستان بروجرد پیرترین و شهرستان کوهدشت جوان‌ترین شهرهای استان شناخته شدند.   اسدالله حیدری در جلسه شورای ساماندهی سالمندان خاطرنشان ساخت: جمعیت لرستان براساس سرشماری سال […]

کوهنانی نیوز :مدیر کل سازمان بهزیستی لرستان گفت: طی پنج سال گذشته جمعیت سالمند لرستان به اندازه ۴۵ سال گذشته افزایش یافت. وی ادامه داد: براساس سرشماری سال گذشته شهرستان بروجرد پیرترین و شهرستان کوهدشت جوان‌ترین شهرهای استان شناخته شدند.

 

اسدالله حیدری در جلسه شورای ساماندهی سالمندان خاطرنشان ساخت: جمعیت لرستان براساس سرشماری سال گذشته یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۶۴۹ نفر است، که از این تعداد ۱۷۹ هزار و ۴۶۵ نفر سالمند هستند که ۱۰ درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.
وی با بیان این مطلب که بهزیستی لرستان به ۷۰ هزار سالمند در سطح استان خدمات ارائه می‌دهد، میزان سن ناامیدی در مردان را نسبت به زنان در استان پایین عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: سن امید به زندگی در جهان و کشورهای توسعه یافته ۸۰ سال می‌باشد و این عدد در کشور ۷۳ و در مردان لرستان ۷۱ سال و زنان ۷۳ سال است.
وی با اعلام اینکه ۵ مرکز روزانه و یک مرکز ویزیت در منزل برای سالمندان در نظر گرفته شده است، با تأکید بر احداث خانه امید سالمندان در استان، گفت: ۸۰۰ میلیون تومان برای احداث این خانه‌ها در استان تخصیص داده‌ایم.
اما زمین مورد نیاز برای احداث این ساختمان‌ها از طرف شهرداری‌های خرم‌آباد و بروجرد تعیین نشده است./منبع:کیهان

اسدالله حیدری :کوهدشت جوان ترین شهر و بروجرد پیرترین شهر استان لرستان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=2089