کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
1
حجت‌الاسلام والمسلمین طهماسبی

ایراد خطبه های نماز جمعه توسط امام جمعه کوهدشت

طهماسبی گفت: موکب های اربعین هرساله تشکیل می شود،از تمام خیران و ادارات انتظار داریم به موکب ها کمک کنند؛ همه باید برای پذیرایی از زائران حسینی آمادگی کامل را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ،حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: تقویت باور های دینی و معنوی موجب محفوظ ماندن انسان از بلای حسادت می شود؛ اثر حسادت این است که خود حاسد را نیز از بین خواهد برد.

وی افزود:حسادت، ایمان و اعتقاد را ذوب کرده و نیکی ها را نابود و انسان را بنده شیطان می کند و هم‌چنین مانع رشد و ترقی فرد می گردد و امنیت اخلاقی جامعه را بزنم زده و مورد خشم خداوند متعال قرار می گیرد ولی اصلاح رفتار یکی از راهکارهای دوری از صفت رذیله است.

امام جمعه کوهدشت ضمن گرامیداشت هفته دولت، عنوان کرد: امام خمینی(ره) فرمود: وصیت من به ملت های کشورهای اسلامی است که انتظار نداشته باشید که از خارج کسی بیاید و کارهای شما را به سامان برساند و خود مردم باید به این امر مهم توجه کنند که اگر آزادی و استقلال می خواهند با همراهی ملت ها خود با سامان برسند؛ هم چنین رهبر معظم انقلاب فرمودند: ما آماده ایم خدمت کنیم و هیچ چیز نیاد ما را از این خدمت غافل کند.

وی تصریح کرد: احیای بیشتر عدالت و مبارزه با فساد دوشعار محوری بود که رئیس جمهور بر آن تاکید داشتند که مطالبه مهمی از مقام معظم رهبری است،در زمینه فولاد مبارکه باید بررسی و برخورد جدی طبق قانون صورت بگیرد.

طهماسبی گفت: باید تلاش کرد دولتی مردمی که مردم در تمام زمینه به دولت کمک کنند که مسائل و مشکلات حل گردد؛ رهبر معظم انقلاب در این راستا پیگیری این اهداف،تلاش شبانه روز و اخلاص در کارها و اولویت بندی و با برنامه بودن را تاکید می کنند.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: دشمنان انقلاب درصدد هستند با یک جنگ ترکیبی و القا مطالباتی که مطالبات مردمی نیست و سیاه نمایی است، برنامه منفی خود را داشته باشد، ما باید خدماتی که داشته ایم را بیان کنیم و جایی که کمبودی هست انتقاد را بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دولت مبارزه با فساد،احرای عدالت، اولویت بندی مسایل است، گفت: در زمینه برجام اروپا اعلام کرده ایران پیشنهادات خوبی داده است، در این راستا باید خواسته ایران تامین شود؛ ما برای رفع تحریم مذاکره می کنیم امیدواریم که مسایل برطرف خواهند شد.

طهماسبی گفت: موکب های اربعین هرساله تشکیل می شود،از تمام خیران و ادارات انتظار داریم به موکب ها کمک کنند؛ همه باید برای پذیرایی از زائران حسینی آمادگی کامل را داشته باشیم.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به برپایی میز شمیم خدمت،گفت: در سطح شهرستان کارهای نسبتا خوبی درحال انجام است، از برپایی میز خدمت نیز تشکر می کنم ان‌شاءالله همواره پاسخگوی مردم باشیم؛ ما باید در زمینه اشتغال و جذب خیرین به شهرستان و ازدواج جوانان اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کوهدشت احتیاج به وحدت تمام گروه ها را دارد و نیازمند مدیریتی جهادی است، گفت: دولت علاوه بر فعالیت های اقتصادی و عمرانی بایستی در زمینه ایجاد محیطی مناسب برای فضایل اخلاقی و فرهنگی بایستی پیشتاز باشد؛ بایستی به خواسته به حق مردم در زمینه اجرای به حق سد معشوره جدی باشد و باید این مطالبه ارایه شود.

طهماسبی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی گفت: مسئولان ما بایستی رجایی وار در زمینه حل مسایل حرکت کنند که کارها به سرانجام نیکی برسد.

انتهای پیام/

ایراد خطبه های نماز جمعه توسط امام جمعه کوهدشت
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24217