کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
2

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان :فعالیت ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی در لرستان

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان خبر داد فعالیت ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی در لرستان مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: اکنون شاهد فعالیت ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی در استان بوده و امیدواریم که این افراد تعیین و تکلیف شوند. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس در خرم‌آباد، خدا نظر دریکوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: در […]

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان خبر داد
فعالیت ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی در لرستان
مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: اکنون شاهد فعالیت ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی در استان بوده و امیدواریم که این افراد تعیین و تکلیف شوند.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس در خرم‌آباد، خدا نظر دریکوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: در استان لرستان حدود ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی، هزار و ۴۲۹ معلم پیش‌دبستانی و ۵ هزار و ۴۰۰ معلم نهضت وجود دارد.

وی ادامه داد: قانون مجلس در مورد معلمان حق‌التدریسی مطرح بوده و معلمان نهضت سوادآموزی مشمول این قانون نمی‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان اظهار داشت: باید سرنوشت معلمان حق‌التدریسی مشخص شده تا این افراد با خیال آسوده به تدریس بپردازند.

دریکوند افزود: بیش از ۹۰ درصد از معلمان نهضت خانم‌ها بوده و اکنون در استان لرستان به معلمان آقا بیشتر نیازمند هستیم.

این مسئول در ادامه با اشاره به نحوه جذب معلمان نهضت سوادآموزی، افزود: نحوه جذب نیرو در نهضت سوادآموزی در قالب طرح فردبه‌فرد انجام می‌شود و در ابتدای ورود آن‌ها به این حوزه هیچ‌گونه تعهدی نسبت به جذب آن‌ها داده نشده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: سال گذشته در رتبه‌بندی امتحانان نهایی پنج پله صعود کرده و از رتبه ۳۱ کشور اکنون به جایگاه بیست و هفتم رسیده‌ایم.

دریکوند افزود: با اقدامات صورت گرفته میزان شکایات ارباب‌رجوع ۴۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای ترویج فرهنگ در حوزه‌های مختلف باید از آموزش‌وپرورش کمک گرفت، اظهار داشت: بر این اساس برنامه‌های زیادی در دستور کار داریم.

این مسئول بیان کرد: تقسیم امکانات بین مناطق مختلف استان به یک شکل صورت می‌گیرد و فرقی میان مناطق عشایری و سایر مناطق نمی‌گذاریم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان افزود: یکی از مشکلات آموزش‌وپرورش استان در شرایط کنونی انتخاب مدیران مدارس است.

دریکوند ادامه داد: چارچوب انتخاب مدیران به این شکل است که مدارسی که نیازمند مدیر هستند در سامانه آموزش‌وپرورش ثبت شده و افراد که در سامانه ثبت نام کرده و دارای صلاحیت لازم برای مدیرش را دارند پس از انجام مصاحبه و گزینش برای انتخاب نهایی به رئیس اداره معرفی شده رئیس اداره از بین چندنفری که صلاحیت لازم را داشته باشند یکی را انتخاب کند.

وی افزود: سال آینده این طرح برای عزل و نصب مدیران مدارس از طریق سامانه مذکور انجام می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان :فعالیت ۹۴۶ معلم حق‌التدریسی در لرستان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=3569