کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
5

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت کسب و کارهای اینترنتی هدف کلاهبرداران پیامکى!

  پلیس فتا در هشدارى تازه از کاربران فضاى سایبرى و صاحبان مشاغل و کسب‌ و‌ کار اینترنتى درخواست کرد در نحوه درج اطلاعات خود مراقب کلاهبردارن اینترنتى باشند! اینترنت و فضاى پیرامون آن به قدر مسلم در روش زندگى بشر حتى کسب و کار افراد جامعه نیز تغییر ایجاد کرده است اما متاسفانه اخیرا […]

 

پلیس فتا در هشدارى تازه از کاربران فضاى سایبرى و صاحبان مشاغل و کسب‌ و‌ کار اینترنتى درخواست کرد در نحوه درج اطلاعات خود مراقب کلاهبردارن اینترنتى باشند!
اینترنت و فضاى پیرامون آن به قدر مسلم در روش زندگى بشر حتى کسب و کار افراد جامعه نیز تغییر ایجاد کرده است اما متاسفانه اخیرا با نمونه مشابهى از کلاهبردارى پیامکى مواجه شدهایم به شکلى که صاحبان مشاغل و کاربران شبکههاى اجتماعى و … که ضمن اقدام به معرفى کسب و کار و ارائه نمونه کارهاى خود اطلاعات هویتى نظیر شماره تماس و … را در شبکههاى اجتماعى، جهت تبلیغات قرار میدهند در صورت عدم توجه به هشدارهاى پلیس، مورد کلاهبردارى افراد سودجو و فرصت طلب قرار میگیرند.

در روش کلاهبردارى ذکر شده، فرد کلاهبردار ضمن معرفى خود به عنوان مشترى یا فرد خدمات گیرنده از قربانی(همان فردى که از قبل توسط کلاهبردار مورد شناسایى قرار گرفته) مى‌خواهد جهت دریافت وجه یا دستمزد خود به نزدیکترین دستگاه خودپرداز مراجعه نموده و اصطلاحا وجه خود را دریافت نماید.

در مواردى که تاکنون بررسى شده است کلاهبردار با معرفى خود به عنوان یک مشترى تمام عیار اطمینان صاحب کالا یا خدمات را جلب نموده به نحوى که اگر وى سفارش را نپذیرد بلافاصله پیشنهاد جذاب خود را به فرد دیگرى خواهد داد و در این فاصله با اغوا و تطمیع قربانی، فرصت تصمیم‌گیرى صحیح را از وى گرفته و از وى مى‌خواهد با شتاب‌زدگى هرچه بیشتر عمل نماید.

هدف کلاهبردار هدایت فرد قربانى به سمت دستگاه خودپرداز بوده تا بتواند مرحله نهایى نقشه خود که همان دستیابى به موجودى حساب قربانى و انتقال حساب از کارت وى به کارت خود مى‌باشد را اجرایى نماید.

پلیس فتا به منظور پیشگیرى از کلاهبردارى‌هاى موصوف توصیه می نماید: شهروندان گرامى هنگام دریافت سفارش کالا یا خدمات و در قبال آن دریافت وجه، هرگز نیازى به رفتن به نزد دستگاه خودپرداز یا ارائه رمز دوم را ندارند بلکه ارائه شماره حساب یا شماره کارت، کفایت مى‌کند.

شهروندان جهت افزایش اگاهی خود درباره فضای مجازی مطالب سایت پلیس فتا را مطالعه نمایند و در صورت وقوع جرمی در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir بخش ارتباط با ما گزارش نمایند.

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت کسب و کارهای اینترنتی هدف کلاهبرداران پیامکى!
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4003