کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

14 رجب 1444 Saturday, 4 February , 2023
3

انتخاب لرستان به عنوان استان معین تهران در شرایط احتمالی زلزله

استاندار لرستان از انتخاب لرستان به‌عنوان استان معین منطقه شش تهران در شرایط احتمالی زلزله خبر داد.   به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار داشت: امروز سند راهبردی مدیریت جامع خشک‌سالی در استان تدوین و ارائه شد که در کشور تنها استانی هستیم چنین کاری را […]

استاندار لرستان از انتخاب لرستان به‌عنوان استان معین منطقه شش تهران در شرایط احتمالی زلزله خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار داشت: امروز سند راهبردی مدیریت جامع خشک‌سالی در استان تدوین و ارائه شد که در کشور تنها استانی هستیم چنین کاری را در این سطح شروع کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود: این سند چون تازه تدوین و ارائه‌شده قطعاً اشکالاتی دارد اما با جمع‌بندی دستگاه‌های ذی‌ربط می‌توان یک سند راهبردی کامل و منسجم را تنظیم کرد.

استاندار لرستان بابیان اینکه تنظیم سند راهبردی مدیریت جامع خشک‌سالی اقدامی لازم و ضروری است، بیان داشت: روش‌شناسی علمی برای دستیابی به راهبردها همچنین اولویت‌بندی آن‌ها بسیار مهم است و باید موردتوجه قرار گیرد.

خادمی با اشاره به اینکه باید از راهبردها به راهکارها برسیم، تصریح کرد: در این سند هدف باید مشخص شود و با هدف‌گذاری راهکارهای رسیدن به آن را موردبررسی قرارداد.

وی از لرستان به‌عنوان معین منطقه ۶ تهران در شرایط احتمالی زلزله خبر داد و گفت: یکی از تدابیری که در سطح ملی اتخاذشده این است که تعدادی از استان‌ها را برای معین استان تهران در شرایط احتمالی زلزله تعیین کرده‌اند و بر اساس تقسیمات منطقه‌ای شهرداری تهران، لرستان پشتیبان منطقه ۶ تعریف‌شده است.

استاندار لرستان ادامه داد: در این جلسه این موضوع مطرح و قرار شد برنامه‌های لازم را که اگر خدایی ناکرده حادثه‌ای پیش آمد تدوین شود تا بتوانیم به‌موقع حضور پیداکرده و هر دستگاه وظایف خود را انجام دهد.

خادمی به طرح جامع مدیریت خطرپذیری اشاره کرد و بابیان اینکه کاهش خطرپذیری درواقع به ساختارها و طبیعت و … برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: کنترل بلایا و حوادث طبیعی از اختیار بشر خارج است اما می‌توانیم کار مقابله‌ای و آمادگی در راستای امدادرسانی و جلوگیری از خسارات احتمالی را انجام دهیم.

وی به اقدامات و عملکرد در حوزه مدیریت بحران استان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه استان و کشور در مواجهه با حوادث طبیعی خطرپذیر است باید در حوزه زلزله و خشک‌سالی برنامه‌ریزی کنیم، بنابراین تنظیم سند جامع خشک‌سالی برای کاهش اثرات ناشی از خطرپذیری ضروری است.

انتخاب لرستان به عنوان استان معین تهران در شرایط احتمالی زلزله
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4378