کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

آبشار بیشه،جاذبه‌ای شگفت انگیز در دل زاگرس+تصاویر

جاذبه‌های گردشگری لرستان آبشار بیشه،جاذبه‌ای شگفت انگیز در دل زاگرس+تصاویر آبشار زیبای بیشه که در فاصله ۶۴ کیلومتری خرم‌آباد قرار گرفته جاذبه‌ای شگفت انگیز محسوب شده و سالانه پذیرای گردشگران بسیار زیادی است. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آبشار بیشه یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در فاصله ۶۴ کیلومتری شرق خرم‌آباد کنار […]

جاذبه‌های گردشگری لرستان
آبشار بیشه،جاذبه‌ای شگفت انگیز در دل زاگرس+تصاویر
آبشار زیبای بیشه که در فاصله ۶۴ کیلومتری خرم‌آباد قرار گرفته جاذبه‌ای شگفت انگیز محسوب شده و سالانه پذیرای گردشگران بسیار زیادی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آبشار بیشه یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در فاصله ۶۴ کیلومتری شرق خرم‌آباد کنار ایستگاه راه‌آهن بیشه) واقع شده است.

آب‌وهوای مناسب و سرسبزی اطراف آبشار بیشه و چشم‌انداز شگفت انگیز کوه‌های اطراف سالیانه پذیرای مهمانان و مسافران زیادی از مناطق مختلف کشور شده و این منطقه دیدنی را به‌عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری استان تبدیل نموده است.

فاصله این آبشار تا شهرستان دورود از طریق خط آهن سراسری ۳۵ کیلومتر است.

از شهرستان دورود به‌طرف آبشار مناطق دیدنی در کرانه رودخانه سزار وجود دارد که می‌توان به آبشارهای فصلی و دائمی، آبشارهای یخی در زمستان و درختان متنوع اشاره نمود.

آبشار بیشه از یک سراب دائمی سرچشمه می‌گیرد و پس از عبور از خط آهن و لابه‌لای درختان سر به فلک کشیده از دیواره‌ای بلند و بیشه زاری مملو از درختان وحشی، به سمت رودخانه خروشان سزار پرتاب می‌شود.

ارتفاع آبشار بیشه ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین و ۱۰ متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار است.عرض تاج آبشار نیز ۲۰ متر است.ب

از جمله زیرساخت‌های گردشگری اطراف آبشار بیشه می‌توان به وجود رستوران، هتل، نمازخانه، سرویس بهداشتی، ۱۷ پلاژ، ۷ چادر بازارچه محلی، تلفن، آب، برق، خانه بهداشت و پاسگاه انتظامی اشاره کرد.

انتهای پیام/

گردآورنده عطا حسن‌پور

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4484