کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
1

توهین به یک خبرنگار در لرستان؛ “الفاظ زشت” پاداش یک روز کاری

“توهین علنی به یک خبرنگار” اتفاقی تلخ بود که سفر ۲ روزه مسئولان کشوری به لرستان را تلخ و عرق شرم را بر پیشانی همگان نشاند.  خبرنگاران رکن چهارم دموکراسی و دیده‌بان هوشمند نظام اسلامی هستند که نقش اطلاع‌رسانی، روشنگری و پیگیری مشکلات و مطالبات مردم را از مسئولان دارند. این قشر زحمت‌کش در راه […]

“توهین علنی به یک خبرنگار” اتفاقی تلخ بود که سفر ۲ روزه مسئولان کشوری به لرستان را تلخ و عرق شرم را بر پیشانی همگان نشاند.

توهین به یک خبرنگار در لرستان؛ "الفاظ زشت" پاداش یک روز کاری

 خبرنگاران رکن چهارم دموکراسی و دیده‌بان هوشمند نظام اسلامی هستند که نقش اطلاع‌رسانی، روشنگری و پیگیری مشکلات و مطالبات مردم را از مسئولان دارند.

این قشر زحمت‌کش در راه حق‌طلبی، مقابله با فساد، پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و پیگیری مشکلات مردم در گرما و سرما بدون هیچ چشم‌داشتی مشغول فعالیت هستند و سلامت فکری، فرهنگی هر جامعه‌ای تا حدود زیادی مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی آن‌هاست.

اما این روزها دیده می‌شود برخی افراد ‌که گویا منافعشان با حضور خبرنگاران مطالبه‌گر، عدالت‌خواه و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی در خطر افتاده است به خبرنگارانی که حاضر نیستند باکسی یا جایی زد و بند کنند و از ارزش‌ها دست‌بردارند، توهین می‌کنند.

 توهین به خبرنگاران اما این بار در استان لرستان رقم خورد جایی که در سفر دو روزه مسئولان دولتی به استان لرستان شاهد صحنه‌ای زشت و زننده از سوی روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان بودیم.

 ماجرا از این‌ قرار است که روابط عمومی استانداری لرستان به رسانه‌های استان اعلام کرد که برای هماهنگی و کسب اطلاع از برنامه‌های سفر مسئولان دولتی و هیئت همراه به استان لرستان با اتاق بازرگانی استان هماهنگ شود.

پس از پیگیری‌های خبرنگار خبرگزاری تسنیم برای اطلاع از برنامه‌های این سفر جهت پوشش خبری، روابط عمومی اتاق بازرگانی برنامه‌ای در اختیار خبرنگار قرارداد اما ساعاتی بعد در کمال تعجب دیده شد که این روابط عمومی در هدفی نامشخص از اطلاع‌رسانی برخی جلسات با حضور مسئولان کشوری به خبرنگار مربوطه خودداری کرده و در تبعیضی آشکار تعدادی دیگر از رسانه‌ها را دعوت کرده است.

امروز دوشنبه در روز دوم سفر این مسئولان کشوری دوباره این موضوع تکرار شد و وقتی بازهم روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان خبرنگار خبرگزاری تسنیم را برای پوشش خبری برنامه هیئت دولتی دعوت نکرد، گفت که اتاق بازرگانی مسئول دعوت خبرنگاران نبوده و استانداری مسئول این کار بوده که با مراجعه خبرنگار خبرگزاری تسنیم به روابط عمومی استانداری، وی این موضوع را تکذیب کرد و اتاق را مسئول دعوت خبرنگاران معرفی کرد.

بالاخره با همکاری روابط عمومی استانداری لرستان، خبرنگار خود را به بازدید مسئولان کشوری از مجموعه کشت و صنعت لرستان رساند و وقتی در جمع اهالی رسانه از روابط عمومی اتاق بازرگانی دوباره جویا می‌شود چرا وی را برای پوشش خبری دعوت نکرده، با برخورد زشت و زننده روابط عمومی اتاق بازرگانی مواجه می‌شود.

رفتار خجالت‌آور و توهین زشت روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان با یک خبرنگار به حدی بود که برخی از خبرنگاران حاضر هم به این رفتار زشت روابط عمومی اتاق اعتراض کرده و خواهان برخورد مسئولان استان با این روابط عمومی شدند.

 اما سؤالی که پیش می‌آید این است، تا کی باید شاهد چنین اهانت‌هایی از سوی برخی افراد معلوم‌الحال که از طریقی خاص خود را به پشت میز روابط عمومی‌ها رسانده‌اند و با اقدامات زشت خود عملکرد همه روابط عمومی‌های محترم را زیر سئوال برده اند، باشیم؟ آیا روابط  پشت پرده، بازهم مانع برخورد با روابط عمومی خاطی می‌شود یا مسئولان استان با فرد توهین‌کننده به یک خبرنگار قاطع برخورد می‌کنند؟

خبرگزاری تسنیم

توهین به یک خبرنگار در لرستان؛ “الفاظ زشت” پاداش یک روز کاری
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4629