کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
5

مشکلات منطقه کوهدشت از زبان ملکشاهی

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی به بیان مشکلات مختلف حوزه انتخابیه‌اش در نطق میان دستور خود پرداخت.  اللهیار ملکشاهی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرچند که به وظایف ملی و بین‌المللی نمایندگی به خوبی واقف هستم و در جای خود وظیفه مهم قانون‌گذاری و نظارتی را […]

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی به بیان مشکلات مختلف حوزه انتخابیه‌اش در نطق میان دستور خود پرداخت.

اللهیار ملکشاهی

 اللهیار ملکشاهی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرچند که به وظایف ملی و بین‌المللی نمایندگی به خوبی واقف هستم و در جای خود وظیفه مهم قانون‌گذاری و نظارتی را انجام می‌دهم اما با توجه به مشکلات زیاد حوزه انتخابیه‌ام امروز می‌خواهم در خصوص مسائل بخش‌های مختلف این حوزه صحبت کنم تا شاید گوش شنوایی پیدا شود.

وی در ادامه بیان کرد: استان لرستان در دوران دفاع مقدس به عنوان استان پشتیبان جنگ بود و به همین دلیل امکان سرمایه‌ گذاری در آن وجود نداشت. پس از جنگ نیز با این استدلال که که استان مرز مستقیم با عراق ندارد مورد توجه قرار نگرفت و پس از آن نیز با توجه به قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی‌سازی امکان سرمایه‌ گذاری در لرستان غیرممکن بود، چراکه زیرساخت‌های لازم در آنجا وجود نداشت.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز هر حرکتی که در استان صورت می‌گیرد با توجه به نبود زیرساخت‌های لازم با شکست مواجه می‌شود. در چند سال قبل با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایده بودجه توازن در مجلس مطرح شد و در بودجه سالیانه نیز مستقر گردید، اما با توجه به عدم رغبت دولت این امر نیز ناقص عملیاتی شد.

وی تصریح کرد: با نگاه تبعیض‌آمیز برخی از مسئولین و وزرا لرستان حتی از بهره‌مندی از مواهب الهی محروم شده است و مهم‌ترین آنها تخصیص آب است. علی‌رغم این‌که لرستان دارای رودخانه‌های پر از آب و قریب به ۸۰۰ هزار زمین مرغوب است و تولید در آن کم هزینه است، اما متاسفانه به اندازه نصف معدل کشور به استان تخصیص آب دادند و حتی وزیر نیرو نیز به این تخصیص پایین نیز دست‌اندازی می‌کند.

ملکشاهی ادامه داد: سیاست وزارت نیرو در مقابله با سیاست اقتصاد مقاومتی است. به وزیر نیرو تذکر می‌دهم چنانچه نسبت به تخصیص آب اقدام عادلانه‌ای انجام نشود به همراه دیگر نمایندگان استان اقدام قانونی خود را عملیاتی می‌کنیم.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای اردکانیان چرا عملیات اجرایی سد استان را پیگیری نمی‌کنید؟ آیا اطلاع دارید تنها راه نجات کوهدشت تسریع در احداث این سد است.

وی اظهار کرد: آقای آخوندی تاکنون دهها بار با شما و معاونین شما جلسه داشتم، در جاده اصلی و پرتردد استان که روزانه چند هزار خودروی سبک و سنگین از آن عبور می‌کنند به دلیل غیراستاندارد بودن و باریکی و کم عرضی به طور مرتب حوادث ناگواری در آن رخ می‌دهد، اما اقدام موثری انجام ندادید. از شما می‌خواهم هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی کنید.

ملکشاهی در پایان گفت: ضمن تبریک شروع سال تحصیلی به وزیر آموزش و پرورش تذکر می‌دهم که فرهنگیان از نظر معیشتی در مضیقه هستند. توجه لازم نسبت به آنها اتفاق افتد.

ایسنا

مشکلات منطقه کوهدشت از زبان ملکشاهی
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4875