کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
6

فرمانده سپاه لرستان: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه امروزه در جنگ‌ها به‌جای توپ و تانک از فرهنگ، اقتصاد و رسانه استفاده می‌کنند، گفت: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند. ، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در نشست رسانه، مقاومت و دفاع مقدس که در سالن جلسات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد با […]

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه امروزه در جنگ‌ها به‌جای توپ و تانک از فرهنگ، اقتصاد و رسانه استفاده می‌کنند، گفت: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند.

فرمانده سپاه لرستان: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند

، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در نشست رسانه، مقاومت و دفاع مقدس که در سالن جلسات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی معجزه قرن است اظهار داشت: انقلاب اسلامی از نظر شکل، انگیزه، هدف و رهبری برخلاف جریان طبیعی و واقعی جهان آن روزها اتفاق افتاد چراکه در آن روزها جهان دو قطبی مادی بود، دین را به حاشیه برده بودند و به‌عنوان یک کارکرد اجتماعی مطلق مطرح نبود.

وی افزود: بنای جهان غرب این بود که اجازه ندهند انقلاب اسلامی شکل بگیرد ولی شعار انقلاب اسلامی آن روزها شعاری ساختارشکن بود چراکه در زمانی که همه در سلطه شرق و غرب بودند انقلاب اسلامی خواهان استقلال و حاکمیت دین بود، برهمین اساس با کودتا ‌جنگ‌های محلی و منطقه‌ای  می‌خواستند از انقلاب اسلامی را جلوگیری کنند که در نهایت جنگ هشت ساله را به راه انداختند، شعارشان این بود که ۶روزه جنگ را تمام کنند ولی همان ۴۸ساعت اولیه براساس اسناد پشیمان شدند و روز ششم نیز اظهار علاقه کردند که صلح کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس مردم ایران هیچ‌گونه تجهیزاتی نداشتند و تنها قدرت ایستادگی داشتند، بر همین اساس بنا شد ارتش، سپاه و مردم تنها بایستند و با هر وسیله‌ای دفاع کنند، از همان ابتدای جنگ رسانه نیز با وسایل ابتدایی و اولیه در جنگ حضور داشتند.

وی بیان کرد: دنیا که نتوانست ایستادگی امام راحل و ملت را بشکند به جنگ شهرها، نفت‌کش‌ها و جنگ شیمیایی روی آورد ولی ایستادگی مردم نتیجه داد، سبب شد از پیشروی دشمن جلوگیری شود و سال‌های بعد شروع به پس‌گیری مناطق کردیم.

کشکولی گفت: به تعبیر آیت‌الله جوادی آملی جنگ هشت ساله دفاع مقدس جنگ جهانی سوم بود و یک طرف این جنگ تمام جهان بود و طرف دیگر ایران بود ولی ایستادگی و مقاومت مردم ایران نتیجه داد، ولی امپراتور رسانه‌ای غرب اجازه نمی‌داد منطق ایستادگی و مظلومیت ایران به آن سوی مرزها برسد این درحالی بود که رسانه ایران آن روزها ضعیف بود ولی در تهییج مردم به جبهه و مقاومت بسیار مؤثر بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی خوش‌‍بختانه ایران شبکه رسانه‌ای در منطقه و جهان داریم و اگر امروز توانسته‌ایم بین شورای امنیت سازمان ملل شکاف ایجاد کنیم و رسانه سهم بسیار زیادی در این شکاف داشته و خوش‌بختانه در جهان حرفی برای گفتن داریم.

وی افزود: در گذشته جنگ نظامی اصل بود و رسانه این جنگ را منعکس می‌کرد ولی الان در فضایی هستیم که اصل جنگ، جنگ رسانه‌ای و روانی است ولی باید برای این جنگ رسانه‌‍‌ای پُز نظامی بگیرند تا اراده‌ها و ذهن‌ها را به شکست برسانند، در همین راستا در بحث داعش مدام دولت اسلامی را می‌گفتند و از طریق رسانه به دل مردم وحشت انداخته بودند که همین امرسبب شد با رعب و وحشت رسانه‌ای موصل را بگیرند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: خوشبختانه امروز ترفند رسانه‌ای دشمن برای انقلاب اسلامی عیان شده و مقام معظم رهبری به زیبایی در یک جمله ترفند دشمنان را پاسخ می‌دهند و می‌گویند امروز جنگ نمی‌شود، مذاکره نمی‌کنیم ولی جنگ اراده‌هاست، ما در این جنگ پیروز هستیم چون خداوند با ماست و اراده ما نیز قوی‌تر است.

وی بیان کرد: جنگ‌های قدیم جنگ‌های علنی و ظاهری بود ولی امروزه در جنگ‌ها به‌جای توپ و تانک از فرهنگ، اقتصاد و رسانه استفاده می‌کنند که وظیفه رسانه تنها ایجاد رعب است.

کشکولی گفت: امروز در مملکت و منطقه ما به لطف خداوند نقش رسانه خیلی خوب معرفی شده به گونه‌ای که در جنگ ۳۳روزه لبنان طرح فیبر نوری از بمب هسته‌ای برای دشمنان خطرناک‌تر بود چراکه آنها می‌خواستند ارتباط تلویزیونی و رسانه‌ای سیدحسن نصرالله با جهان قطع شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه سرباز خط مقدم انقلاب اسلامی هستند، انقلاب اسلامی کشور کوچکی نیست و قابل مقایسه با بعضی کشورها نیست چراکه ما رسالت جهانی داریم و می‌خواهیم در دنیا تمدن ایجاد و معجزاتی همچون استقلال، آزادی و مردم‌سالاری دینی ایجاد کنیم و یا اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم نظریه انقلابی را مطرح کردند که بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: مقام  معظم رهبری می‌فرمایند نظریه نظام انقلابی تا ابد قابل دفاع است بر همین اساس این نظریه نیازمند رسانه‌ای در شأن است که مفاهیم را درک و روی این مفاهیم کار کند چراکه حرف و منطق انقلاب اسلامی با فطرت مردم می‌خواند، برهمین اساس اگر یک جوی باریک از یک خبر رسانه‌ای ما با وجود تمام سانسورهای جهانی رد شود و به گوش هرکسی در دنیا برسد آن‌ها را متحول می‌کند.

کشکولی  با بیان اینکه شعارهای انقلاب اسلامی جهانی است و تاریخ انقضا ندارند اظهار داشت: اینکه ما نمی‌خواهیم زیر بار زور برویم با ظالم می‌جنگیم و می‌خواهیم عدالت باشد از جمله شعارهای انقلاب اسلامی است، آن چیزی که انقلاب اسلامی را در سطح بعضی کشورها گسترش داده علاوه بر مقاومت تلاش رسانه‌ای بود که منطق انسانی و بشردوستانه انقلاب اسلامی را به گوش مردم این کشورها رسانده‌است.

وی افزود: چنانچه اصحاب رسانه بتوانند یک خط خبر را به آن سوی مرزها که دشمنان اجازه نمی‌دهند برسانند از خمپاره و موشک مؤثرتر است در همین راستا اصحاب رسانه سربازان خط مقدم هستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه کار رسانه‌ای شغل نیست عنوان کرد: کار رسانه‌ای رسالت است و بسیار ظلم است اگر بگوییم کار رسانه شغل است بر همین اساس اگر کار رسانه را تکلیف بشری، شرعی و انقلابی بدانیم موضوعاتی که دنبال می‌کنیم بسیار متفاوت است و باید عکس، خبر، فیلم و گزارشی که تهیه می‌کنیم مردم را ارتقا بدهد.l

منبع :تسنیم

فرمانده سپاه لرستان: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5890