کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
5

کمبود معلم در استان لرستان برطرف شد

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۹۳۶ معلم در سطح استان کم داشتیم که این کمبود نیرو و معلم با بکارگیری نیروهای خرید خدمت، حق‌التدریسی و شیفت دوم نیروهای رسمی جبران شده است. ، رضا زینی‌وند مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هرساله در ابتدای آغاز سال تحصیلی ما هفته پیوند انجمن […]

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۹۳۶ معلم در سطح استان کم داشتیم که این کمبود نیرو و معلم با بکارگیری نیروهای خرید خدمت، حق‌التدریسی و شیفت دوم نیروهای رسمی جبران شده است.

کمبود معلم در استان لرستان برطرف شد

، رضا زینی‌وند مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هرساله در ابتدای آغاز سال تحصیلی ما هفته پیوند انجمن اولیا و مربیان را داریم، اظهار داشت: انجمن اولیا و مربیان برای ارتباط نزدیک و مشارکت اولیا در فرآیند تعلیم و تربیت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان افزود: نمایندگان اولیا در انجمن‌های مدارس برای پیگیری و تدوین امور و مشارکت بیشتر شکل می‌گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: در همه مدارس انتخابات انجمن اولیا و مربیان برگزار می‌شود و تقریبا عمده‌ای از امور مدارس توسط اولیا و مدیر مدرسه انجام می‌شود.

وی با اشاره به مدارسی که جمعیت آن‌ها به حدنصاب برگزاری انتخاب انجمن اولیا و مربیان نرسیده‌اند، بیان کرد: در این مدارس نیز به شیوه‌های دیگری نمایندگان اولیا در شورای مالی مدرسه تعیین می‌شوند و کار انجمن اولیا را انجام می‌دهند.

زینی‌وند مقدم در مورد کمبود معلم در برخی از مدارس خاطرنشان کرد: ما هیچ کلاسی بدون معلم در سطح استان نداریم ممکن است که در برخی از مناطق در دوره ابتدایی معلم کم داشته باشیم که با استفاده از بازنشستگان و نیروهای حق‌التدریس و… این نقیصه رفع شده است. اکثر مدارس ما که با کمبود معلم مواجه بودند کلاس‌ها را شیفت مخالف پوشش دادیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد کمبود معلم در روستای چم‌مهر گفت: در دوره ابتدایی تعداد ۲۰ دانش‌آموز یک کلاس را تشکیل می‌دهند بنابراین فقط بالاتر از ۲۰ دانش‌آموز را در روستاها به دو دوره تقسیم می‌کنیم یعنی هر سه پایه دوره ابتدایی یک معلم خواهند داشت بنابراین اگر تعداد دانش‌آموزان کمتر از ۲۰ نفر باشند باید تنها از یک معلم برای تدریس استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اعلام اینکه ما ۹۳۶ معلم در سطح استان کم داشتیم، اظهار داشت: این کمبود نیرو و معلم با بکارگیری نیروهای خرید خدمت، حق‌التدریسی و شیفت دوم نیروهای رسمی جبران شده است./تسنیم

کمبود معلم در استان لرستان برطرف شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=7752