کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

تخصیص تسهیلات ارزی برای پروژه پتروشیمی کوهدشت/خبرهای خوبی در مورد سد معشوره در راه است

استاندار لرستان خبر داد تخصیص تسهیلات ارزی برای پروژه پتروشیمی کوهدشت/خبرهای خوبی در مورد سد معشوره در راه است استاندار لرستان گفت:برای پتروشیمی کوهدشت پیگیر تخصیص تسهیلات ارزی توسط یکی از بانک‌ها هستیم و در آینده نزدیک با حل این مشکل شاهد شتاب روند عملیات این پروژه خواهیم بود. کوهنانی نیوز :هوشنگ بازوند ظهر امروز […]

استاندار لرستان خبر داد
تخصیص تسهیلات ارزی برای پروژه پتروشیمی کوهدشت/خبرهای خوبی در مورد سد معشوره در راه است
استاندار لرستان گفت:برای پتروشیمی کوهدشت پیگیر تخصیص تسهیلات ارزی توسط یکی از بانک‌ها هستیم و در آینده نزدیک با حل این مشکل شاهد شتاب روند عملیات این پروژه خواهیم بود.

کوهنانی نیوز :هوشنگ بازوند ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی گلخانه شهرستان کوهدشت بیان داشت: در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، انتظار می‌رود این پروژه ارزشمند الگویی واقعی و عملی  برای تحقق این شعار باشد.

وی افزود:بارها گفته‌ام و باز تکرار می‌کنم ، تولید و اشتغال حاصل سرمایه‌گذاری است و لذا برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران هیچ کس نباید مانع ایجاد کند.

استاندار لرستان گفت: مردم به خوبی و با فراست و تشخیص دقیق اثر عملیاتی برجام را در پروژه‌های بزرگی چون گلخانه هیدروپونیک کشت و صنعت خرم‌آباد که توسط هلندی‌ها انجام می‌شود و پروژه تولید کاغذ از پودر سنگ در الیگودرز توسط چینی‌ها ، پرورش ماهی و توسعه شیلات توسط فرانسوی‌ها ، حضور شرکت ‌های معتبر کره‌ای در سدسازی و… را می‌بینند و قضاوت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه وقتی از برنامه‌های اشتغال صحبت می‌شود باید به تمام زوایای این بحث توجه کرد،اظهار داشت:ما در ابتدای دولت یازدهم لرستان را با ۱۱۳ هزار بیکار تحویل گرفتیم،جمعیتی که طبق روال سالانه ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر به آن اضافه می‌شد، یعنی طبق روال گذشته سال ۹۶ باید ۱۱۳ هزار بیکار سال ۹۲ به بالاتر از ۱۵۰ هزار نفر می‌رسید.

بازوند ادامه داد: امروز لرستان ۸۷ هزار نفر بیکار دارد و این یعنی نه فقط آمار تحویلی بیشتر نشد بلکه هر سال تقریبا ۶ هزار نفر هم از این آوار حجیم بیکاری کم شده است.

وی به وضعیت سد معشوره اشاره و بیان کرد: در روزهای آتی پشت صحنه‌های پیگیری نفس‌گیر سد معشوره را که به اتفاق نماینده مردم کوهدشت در مجلس انجام داده‌ایم به اطلاع مردم می رسانم  و در مجموع خبرهای خوبی از معشوره در راه است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: برای پتروشیمی کوهدشت نیز پیگیر تخصیص تسهیلات ارزی توسط یکی از بانک‌ها هستیم و در آینده نزدیک با حل این مشکل شاهد شتاب روند عملیات این پروژه خواهیم بود.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1083