کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

پرسشگری حق هر خبرنگاری است/ برخورد با خبرنگاران شایسته مسئولان نیست

پرسشگری حق هر خبرنگاری است/ برخورد با خبرنگاران شایسته مسئولان نیست/ رئیس جمهور و وزرا باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس برخورد وزیر راه با یکی از خبرنگاران را نامناسب دانست و گفت: یکی از ابزار وزارت و ریاست داشتن سعه صدر است و این‌گونه برخوردها به هیچ وجه شایسته […]

پرسشگری حق هر خبرنگاری است/ برخورد با خبرنگاران شایسته مسئولان نیست/ رئیس جمهور و وزرا باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند

خبرگزاری فارس: پرسشگری حق هر خبرنگاری است/ برخورد با خبرنگاران شایسته مسئولان نیست/ رئیس جمهور و وزرا باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس برخورد وزیر راه با یکی از خبرنگاران را نامناسب دانست و گفت: یکی از ابزار وزارت و ریاست داشتن سعه صدر است و این‌گونه برخوردها به هیچ وجه شایسته مسئولان نظام نیست.

کوهنانی نیوز :اصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در خصوص برخورد نامناسب وزیر راه و شهرسازی با یک خبرنگار در حاشیه جلسه هیأت دولت، گفت: یکی از اصولی که همواره باید مورد توجه مسئولان ارشد نظام قرار گیرد موضوع صبر و اخلاق مداری است.

وی افزود: لازم است مسئولان همواره نشان دهند که آستانه صبر و تحمل بالایی دارند، و باید این نکته را مد نظر قرار دهند که پرسش‌گری حق هر خبرنگاری است، و خبرنگاران حق دارند پرسش‌های خود را مطرح کنند حتی اگر سوالات مطرح شده خلاف واقع باشند.

وی بیان کرد: بهتر است اگر از مسئولی حتی سوال خلاف واقع پرسیده شد با صبر و تحمل در خصوص سوال مطرح شده توضیح دهد و شفاف سازی انجام دهد.

مسعودی گفت: در روزهای گذشته نیز شاهد برخورد نامناسب وزیر بهداشت با یکی از مسئولان بودیم، هرچند خود وی نیز از این اتفاق رضایت نداشت اما باید توجه داشت مسئولان ارشد نظام مثل رئیس جمهور و وزرا باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و این موضوع را در عمل نشان دهند.

وی در پایان گفت: یکی از ابزار وزارت و ریاست داشتن صعه صدر است لذا چنین برخوردهایی از طرف مسئولان قابل قبول نیست. نمی‌توان از نظر فنی گفت سوال کذب است یا غلط است، مهم این است که مسئولان پاسخگو باشند یا اگر سوالی منطقی مطرح نمی شود آن را رد کنند، این‌گونه برخوردها به هیچ وجه شایسته مسئولان نظام نیست.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1159