کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:

همه ادارات و دستگاه های اجرایی در زمان حریق کمک حال منابع طبیعی باشند

جلسه پیشگیری از حریق که با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در معاونت عمرانی برگزار گردید،

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز از خرم اباد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در حاشیه جلسه پیشگیری از حریق که با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در معاونت عمرانی برگزار گردید، گفت: همه ادارات و دستگاه های اجرایی مکلفند در موقع حریق، هر گونه کمک از قبیل نیرو انسانی، ماشین آلات و… را در اختیار اداره کل منابع طبیعی گذاشته و کمک حال این دستگاه باشند.

#گودرز_امیری با اشاره به اینکه در مواقع حریق می توان از ظرفیت جوامع محلی استفاده کرد خاطرنشان نمود: در این خصوص نه تنها بایستی به روستانشینان آموزش کافی داد؛ بلکه بایستی تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با حریق را نیز در اختیار آنها گذاشت.

وی افزود: در مواقع بحرانی منجمله آتش سوزی در جنگلها و مراتع، شهرداری ها نیز مجازند که خارج از محدوده شهری جهت کمک به منابع طبیعی و محیط زیست اقدامات لازم و کارهای امدادی را انجام دهند.

امیری اطلاع رسانی از طریق پیامک توسط مخابرات، استفاده از ناوگان هوایی، استفاده از ظرفیت بسیج، استفاده از تشکل های زیست محیطی و مرد نهاد، هلال احمر و… را در بحث پیشگیری و مقابله با حریق در سطح جنگلها و مراتع را ضروری دانست و تصریح کرد: در هر جایی متخلفی مرتکب تخلف منجمله آتش زدن عمدی منابع طبیعی شود بایستی دادستانی و دستگاه مربوطه برخورد قضایی مناسب و بازدارنده ایی را برای فرد خاطی اعمال کنند.

در ادامه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان بیان کرد: بر اساس آمار ده ساله، ۵ شهرستان خرم آباد، چگنی ، کوهدشت، پلدختر و رومشکان از جمله شهرستان های بحرانی بشمار می روند.

#شیرزاد_نجفی عوامل انسانی و اختلافات قومی قبیله ای را عامل اکثر حریق ها دانست و خاطرنشان کرد: ۱۵۰ نقطه بحرانی در استان وجود دارد که برای این منظور لازم است نیروهای گشت و مراقبت و دیده بان بکارگیری شود.

وی با انتقاد از عملکرد راه آهن که گیاهان مسیر راه آهن اندیمشک_ تهران را وجین نمی کنند و با زدن جرقه بر روی ریل، آتش سوزی در سطح جنگلها رخ می دهد اظهار کرد: چون اکثر حریق ها در مناطق صعب العبور و دور افتاده به وقوع میپیوندد؛ لذا استقرار بالگرد یکی از نیازمندی های اصلی منابع طبیعی در استان است.

نجفی در پایان خواهان جذب اعتبار برای تجهیز پایگاه اطفاء حریق استان، احداث آتش بُرهای بیشتر، خرید دمنده، پرداخت حقوق سال قبل دیده بانان و….شد..

انتهای پیام /

پیام عالیخانی چگنی

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=11990