کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
7

جزئیات سهام عدالت در لرستان/ ارزش سهام هر فرد چقدر است؟

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی لرستان گفت: هم اکنون ارزش سهام‌های ۴۹۲ هزار تومانی و ۵۳۲ هزار تومانی در بازار تا حدود ۹ میلیون تومان و ارزش سهام‌های یک میلیون تومانی نیز تا حدود ۲۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود که پس از آزادسازی سهام می‌توان معاملات را انجام داد.

جزئیات سهام عدالت در لرستان/ ارزش سهام هر فرد چقدر است؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری کوهنانی نیوز از خرم‌آباد، ماندگار مرادی‌فر در گفت‌وگو با رسانه‌ها در خصوص سهام عدالت اظهار داشت: سهام عدالت از سال ۸۴ و پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با هدف تامین عدالت اجتماعی فقر زدایی و گسترش تعاون در اقتصاد ایران از سوی دولت استارت زده شد. در پی اقدامات صورت گرفته اکنون در کل کشور ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار نفر دارای سهام عدالت هستند که یک میلیون و ۵۶۴ هزار لرستانی نیز دارای این نوع سهام هستند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان لرستان با بیان اینکه ارزش سهام لرستانی‌ها بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان است، گفت: در برهه کنونی دولت به دنبال مردمی کردن اقتصاد و واگذاری سهام عدالت به مردم است که بر این اساس کار واگذاری و مدیریت سهام به روش‌های مستقیم و غیر مستقیم انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت در این مرحله فقط مدیریت سهام به مردم واگذار می‌کند، خاطرنشان کرد: در روش مستقیم پس از اتمام مرحله اول دولت سهامدار را آزاد می‌گذارد که هر فعالیتی با سهم خود انجام دهد و در روش غیر مستقیم نیز سهام افراد توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدیریت خواهد شد و در بورس فعالیت خواهد کرد.

مرادی‌فر گفت: افرادی که توانایی انجام فعالیت در بورس را ندارند بهتر است روش غیرمستقیم را انتخاب کنند اما افرادی که با بورس و فعالیت آن آشنایی دارند می‌توانند روش مستقیم را جهت مدیریت سهام خود در بازار بورس انتخاب نمایند.

وی یادآور شد: پس از آزادسازی سهام برای تمام افرادی که دارای سهام عدالت هستند از سوی دولت خود بورسی صادر می‌شود.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی لرستان تصریح کرد: سازمان بورس به دنبال ارائه برنامه و راهکاری است که بجز مرحله احراز هویت تمام به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام شود.

وی با بیان اینکه انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم مدیریت سهام تا ۸ خرداد امکان‌پذیر است، بیان داشت: هم اکنون ارزش سهام‌های ۴۹۲ هزار تومانی و ۵۳۲ هزار تومانی در بازار تا حدود ۹ میلیون تومان و ارزش سهام‌های یک میلیون تومانی نیز تا حدود ۲۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود که پس از آزادسازی سهام می‌توان معاملات را انجام داد.

انتهای پیام/

جزئیات سهام عدالت در لرستان/ ارزش سهام هر فرد چقدر است؟
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12130