کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
8

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تاکید کرد: سد معشوره برای شهرستان پلدختر خیر و برکت است

کوهنانی نیوز :دکتر رضا میرزایی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: برای تامین آب شرب پایدار جمعیت آینده شهرستان‌های کوهدشت و چگنی و آب بهنگام کشاورزی ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پلدختر با مشکل مواجه هستیم و تنها راه حل، احداث سد معشوره است‌.     مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: با کمک مهندس […]

کوهنانی نیوز :دکتر رضا میرزایی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: برای تامین آب شرب پایدار جمعیت آینده شهرستان‌های کوهدشت و چگنی و آب بهنگام کشاورزی ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پلدختر با مشکل مواجه هستیم و تنها راه حل، احداث سد معشوره است‌.

 

 


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: با کمک مهندس بازوند مدیریت ارشد استان، بعد از حل مشکل تخصیص سد و توافق وزارت نیرو و طی مراحل اداری و قانونی و رفع موانع و مشکلات، سد معشوره اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: سد معشوره در صورت عملیاتی شدن، هیچ گونه ضرر و زیانی برای شهرستان پلدختر نخواهد داشت و علاوه بر مهار بخشی از سیلاب‌های مخرب فصلی، بلکه آب تنظیمی مورد نیاز ایستگاه‌های پمپاژ واشیان، جایدر، چم مهر و موتور تلمبه‌های مجاز پایین دست را در فصول کم آبی رودخانه تامین خواهد کرد.

میرزایی افزود: طراحی سد معشوره براساس سیلاب‌های فصلی زمستانه و بهاره است نه دبی پایه رودخانه از جمله حق‌آبه‌های پایین دست شهرستان‌های پلدختر و چگنی و حق‌آبه زیست محیطی رودخانه کشکان در آن دیده خواهد شد‌.

میرزایی با بیان اینکه آب و سدسازی یک موضوع کاملا تخصصی است، گفت: طی سال‌های گذشته متاسفانه اطلاعات نادرستی از طرف افراد غیرمطلع و غیرکارشناس در خصوص اجرایی شدن سد معشوره به مردم شهرستان پلدختر داده شده و این موضوع کشاورزان پایین دست که تنها محل درآمد و ارتزاق‌شان رودخانه کشکان بوده را نگران کرده است‌.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تاکید کرد: سد معشوره برای شهرستان پلدختر خیر و برکت است و حق‌آبه کشت تابستانه آنها را نیز تامین خواهد کرد‌.

 

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تاکید کرد: سد معشوره برای شهرستان پلدختر خیر و برکت است
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1223