کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
4
نماینده ولی فقیه در لرستان:

دانشگاه‌ها زمینه مطالبه‌گری را برای دانشجویان فراهم کنند

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: دانشگاه‌ها باید زمینه عدالت خواهی و مطالبه‌گری را برای دانشجویان فراهم کنند تا بتوانند عدالت خواهی را در جمع‌های بزرگ مطرح کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان: دانشگاه‌ها زمینه مطالبه‌گری را برای دانشجویان فراهم کنند

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز از خرم‌آباد حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برتر و فعالان نمایشگاه دهه فجر در خرم‌آباد که در بیت امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه حضور در جمع دانش‌آموزان همانند نسیم صبح دلنشین است اظهار داشت: حضور در جمع دانش‌آموزان و فرهنگیان روح تازه‌ای به جسم و جان انسان می‌دهد.

وی افزود: پایه  و اساس نظام آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند و هر گونه رشد اخلاقی، معنوی و سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از درون آموزش و پرورش شروع می‌شود و در برخی زمینه چنانچه توسعه‌ای در کشور ایجاد شده به دلیل این بوده که در همان زمینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: در نظام اسلامی به دنبال یک متوازن در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستیم.

وی بیان کرد: سند تحول بنیادین سندی در آموزش و پرورش است که به همه زمینه‌ها توجه دارد بر همین اساس برای اجرا شدن این سند در نظام آموزش و پرورش باید تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بیان کرد: در رویداد بزرگ ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ دانش‌آموزان، معلمان و فرهنگیان به میدان آمدند و در حرکتی که منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع مهر ماه و حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس و ورودشان به عرصه قیام و انقلاب می‌توان گفت شمارش معکوس سرنگونی  رژیم شاهنشاهی از آغاز شد.

وی گفت: بسیاری از جوانان و دانش‌آموزان ایرانی در جبهه‌های دفاع مقدس بالغ شدند و شهدای دانش‌آموز و معلم زیادی تقدیم استمرار جمهوری اسلامی شد که این خود  نشان دهنده این است هرگونه رشد و پیشرفت در کشور باید از مسیر آموزش و پرورش باشد و هرگونه هزینه‌ای که در نظام تعلیم و تربیت صورت بگیرد یک سرمایه گذاری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: توجه به معیشت فرهنگیان، آماده کردن زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی در حقیقت سرمایه‌گذاری است که سود چندین برابری نصیب نظام اسلامی خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: امروز وضعیت به گونه‌ای است که باید  دانش‌آموزان ما از جهت علمی اقتدار لازم را داشته باشند چراکه امام راحل نیز فرموده‌اند فتح والفتوح نظام اسلامی تربیت جوانانی مومن، انقلابی، با ایمان،عالم و متخصص است و همچنین مطالبه مقام معظم رهبری نیز تربیت ۸ میلیون جوان مومن، انقلابی، معنویت گرا، پای کار و عدالت خواه است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: جوانان باید مطالبه گر و عدالت خواه باشند، ببینند در اطرافشان چه می‌گذرد و با توجه به اینکه حکومت ما یک حکومت علوی است جوان ما باید بداند این حکومت چه میزان بر ریل علوی  و نبوی حرکت می‌کند تا به مقصود برسد.

وی افزود: دانشگاه‌ها باید زمینه عدالت خواهی و مطالبه‌گری را برای دانشجویان فراهم کنند تا بتوانند عدالت خواهی را در جمع‌های بزرگ مطرح کنند، تربیت کردن دانشجویان عدالت خواه سرمایه گذاری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های دهه فجر و اینگونه برنامه‌های  مشابه همان تربیت نسل جوانی است که می خواهند جامعه‌ای که امام پایه گذاری کرده است.

انتهای پیام/

دانشگاه‌ها زمینه مطالبه‌گری را برای دانشجویان فراهم کنند
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12518