کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

2

نوسازی ناوگان حمل ‌و نقل شهری کوهدشت اعتبار ندارد

مدیرعامل سازمان حمل‌ و نقل کوهدشت از آغاز طرح نظارت و کنترل مسافربری‌های شخصی در این شهر خبر داد و گفت: نوسازی ناوگان حمل‌ و نقل شهری کوهدشت اعتبار ندارد.

نوسازی ناوگان حمل ‌و نقل شهری کوهدشت اعتبار ندارد

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز از کوهدشت، هوشنگ رستمی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب‌رسانه این شهرستان که به‌صورت مجازی برگزار شد با اشاره به اینکه نرخ کرایه تاکسی‌های درون‌شهری کوهدشت برای هر مسیر هزار تومان تعیین شده ‌است اظهار داشت: سازمان حمل‌ و نقل و گشت بازرسی به‌صورت روزانه اعمال این نرخ‌ها را کنترل می‌کند،  هم‌چنین کرایه مسیرها به‌زودی به‌صورت برچسب روی شیشه جلوی تاکسی‌ها نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت با گران‌ شدن بنزین برای تاکسی‌های تحت‌نظر سازمان تاکسی‌رانی بنزین یارانه در نظر گرفته‌است، افزود: تعیین یارانه بنزین برای این تاکسی‌ها یک اهرمی برای جلوگیری از گران‌ شدن نرخ کرایه تاکسی‌ است اما هیچ ‌گونه راهکاری برای مسافربری‌های شخصی در نظر گرفته نشده ‌است.

مدیرعامل سازمان حمل ‌و نقل کوهدشت عنوان کرد: ما از طریق فرمانداری و استانداری لرستان پیگیر هستیم که یارانه‌ای برای مسافربری شخصی‌های این شهر در صورت مراجعه به سازمان حمل ‌و نقل، ثبت کد و دریافت پروانه برای آنان در نظر گرفته شود.

وی در رابطه با ساماندهی مسافربری‌های شخصی کوهدشت بیان کرد: از امروز با همکاری و هماهنگی  ادارات فرمانداری، پلیس راهور، نیروی انتظامی و دادگستری  فعالیت مسافربری‌های شخصی در این شهر کنترل و نظارت می‌شود.

رستمی با بیان اینکه ما پیگیر نوسازی ناوگان حمل ‌و نقل شهری کوهدشت هستیم گفت: چنانچه اتحادیه تاکسی‌رانی کل کشور سهمیه ناوگان جدید به این شهر اختصاص دهد ما توانایی جذب این ناوگان را داریم.

مدیرعامل سازمان حمل‌ و نقل کوهدشت با تأکید به اینکه هر ساله اعتبارات و تسهیلاتی از سوی بانک‌های عامل طرف قرارداد به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شد خاطرنشان کرد: متأسفانه چندین سال است که این تسهیلات به استان لرستان ابلاغ نشده ‌است و در صورت اختصاص سهمیه ناوگان جدید را جایگزین ناوگان فرسوده می‌کنیم.

رستمی با بیان اینکه سازمان حمل‌ و نقل کوهدشت فاقد خطوط مینی‌بوس تحت‌ نظارت در این شهر است اظهار داشت: ما در صورت استقبال مردم جذب این خطوط را در شورای سازمان حمل ‌و نقل کوهدشت مطرح می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا بیشتر شکایت‌های شهروندان کوهدشت در مورد تخلف مسافربری‌های شخصی بوده‌ است، افزود: هم‌چنین از زمان شیوع کرونا تاکنون دو مورد شکایت از تاکسی‌های درون‌شهری تحت‌نظارت سازمان حمل ‌و نقل را به‌صورت مکتوب داشته‌ایم.

مدیرعامل سازمان حمل ‌و نقل کوهدشت عنوان کرد: ما پیگیر هستیم که در صورت تخصیص اعتبار با نصب سیستم پایش تصویری از ورود خودروهای متخلف به خط ویژه تاکسی‌ در این شهر جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: سامانه تلفنی ۱۳۳ سازمان حمل ‌و نقل به‌صورت شبانه‌روزی  فعال است و شهروندان می‌توانند شکایات و یا پیشنهادات خود را از این طریق به ما انعکاس دهند.

انتهای پیام/

فاطمه نیازی

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12654

برچسب ها