کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5
نعمت‌الله دستیاری :

عادی‌سازی کرونا در شهرستان رومشکان نگران‌کننده است

فرماندار رومشکان با بیان اینکه عادی‌سازی کرونا در این شهرستان نگران‌کننده است، گفت: برگزاری مراسم عزا و عروسی در رومشکان هم‌چنان ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز :نعمت‌الله دستیاری : وضعیت شهرستان رومشکان هم‌اکنون با توجه به بیماریابی‌ای که همزمان با شیوع کرونا در این شهرستان انجام شده، نسبت به سایر شهرستان‌های لرستان مطلوب‌تر است.

وی با اشاره به روند نرمال ابتلا به کرونا در رومشکان افزود: موج دوم کرونا شروع شده‌است و چون برخی محدودیت‌های سراسری برای پیشگیری از این بیماری در حال اجرا نیست، مردم هم طبیعتاً کرونا را جدی نمی‌گیرند.

فرماندار رومشکان با بیان اینکه مردم این شهرستان  باید از حضور در مراسم عزا و عروسی و تجمعات خودداری کنند، عنوان کرد: استفاده از ماسک در محیط‌های بیرون از خانه ضروری‌ست و مردم باید بیش‌از‌پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم عزا و عروسی هم‌چنان در رومشکان  ممنوع است و مردم نیز باید با ستاد مبارزه با کرونا در لرستان همکاری کنند تا هر چه سریع‌تر بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

دستیاری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خدمات انجمن مردم‌نهاد نگاه چرخان برای مقابله با کرونا در رومشکان گفت: این گروه تاکنون اقدامات خیرخواهانه و خوبی را برای پیشگیری از این بیماری در این شهرستان انجام داده‌است.

فرماندار رومشکان با اشاره به راه‌اندازی یک اتاقک تست کرونا که توسط گروه نگاه چرخان به مردم این شهرستان اهدا شده‌است، خاطرنشان کرد: این اتاقک ساخته دستان استاد محمدحسین آزادبخت است و برای اولین بار در رومشکان راه‌اندازی شده‌است.

دستیاری با بیان توزیع ماسک رایگان بین آموزش‌وپرورش رومشکان اظهار داشت: توزیع مواد ضدعفونی‌کننده و اقلام بهداشتی نیز از دیگر اقدامات گروه نگاه چرخان در رومشکان است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنفی شهرستان رومشکان براساس ستاد ملی مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می‌کنند، افزود: گروه نظارت و بازرسی بر بازار این شهرستان در همان آغاز شیوع کرونا دایر شده و کماکان نیز بر فعالیت صنوف مانند اغذیه فروشی‌ها، آرایشگاه‌ها و خبازی‌ها نظارت دارد.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12863