کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

7

حکم حادثه تروریستی خرم‌آباد صادر شد

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه حکم حادثه تروریستی خرم‌آباد صادر شده است گفت: پس از محاکمه علنی متهمان حادثه تروریستی که منجر به شهادت دو نفر از پرسنل خدوم نیروی انتظامی شد دادگاه حکم قصاص نفس در ملا عام برای مسببان صادر کرد.

حکم حادثه تروریستی خرم‌آباد صادر شد

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوزبه نقل از روابط عمومی دادگستری لرستان محمد رزم در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان که به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه انجام گرفت، اظهار داشت: دادگستری کل استان لرستان اقدامات و برنامه‌ریزی‌های متعددی را در حوزه‌های مختلف در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به بازدید مستمر و منظم از حوزه‌های قضائی شهرستان‌های مختلف استان به منظور ارتقای این حوزه‌ها و همچنین ارائه راهکارهای لازم برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، افزود: در استان مجموعه‌ای از سیاست های اولویت‌   دار و محوری مهم دستگاه قضائی و رئیس محترم قوه قضاییه در دستور کار است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اجرای این اولویت‌های مهم دستگاه قضائی در لرستان با تشکیل ۳۰ کمیته مختلف، عنوان کرد: این کمیته‌ها در حوزه‌های مختلف مانند مهریه، کاهش ورودی پرونده‌ها، برخورد با مفاسد اداری و سالم سازی محیط اداری، مختومه شدن پرونده‌ها و… ورود پیدا کرده‌اند.

وی با اشاره به پیگیری برای مختومه شدن تمامی پرونده‌های مسن که مربوط به سال‌های گذشته بوده است، بیان کرد: خوشبختانه در دوره مدیریت جدید  با برنامه‌ریزی صورت گرفته از مجموع ۱۷ هزار پرونده مسن در استان، تعداد ۱۴ هزار فقره مختومه شده و در حال حاضر حدود سه هزار پرونده دیگر باقی مانده که  با برنامه ریزی‌های به عمل آمده این پرونده‌ها  در اسرع وقت تعیین تکلیف خواهد شد.

۱۴ هزار فقره پرونده مسن و معوقه در لرستان مختومه شد

رزم کاهش جمعیت کیفری در استان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم دستگاه قضا در استان برشمرد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تعداد دو هزار و ۶۶۲ نفر زندانی مشمول بخشنامه مورخ ۹۹.۰۱.۳۰ ریاست محترم قوه قضائیه شده‌است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به سیاست کیفری استان، پیگیری و تعیین تکلیف سریع توام با تعیین مجازات‌های قاطع و اثر بخش در پرونده‌های مهم مانند اختلاس، قتل عمد، تصرفات اراضی ملی و… را از دیگر برنامه‌های مدنظر دستگاه قضائی در استان دانست و تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته تعداد ۴۰ عنوان مجرمانه در استان احصا شده و به طور جدی و بدون اغماض با مجرمان و مرتکبان این جرائم برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز برگزاری دادگاه علنی سه فقره پرونده در استان اخذ شده است، افزود: یکی از موضوعات، پرونده حادثه تروریستی ۱۷ بهمن ماه سال ۹۷ در خرم آباد بود که منجر به شهادت دو نفر از پرسنل خدوم نیروی انتظامی استان شد، در این رابطه محاکمه علنی متهمان انجام و حکم به قصاص نفس در ملا عام صادر شد.

بیش از ۲۲ نفر قاتل فراری در لرستان دستگیر شد

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه دادگاه  یکی از پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی و اخلال در نظام اقتصادی نیز با اخذ مجوز به صورت علنی برگزار خواهد شد، گفت: در این پرونده متصدیان سیلوهای ذخیره گندم، با سند سازی و جعل سند و کلاهبرداری نسبت به تضییع حقوق بیت المال و تحصیل مال نامشروع اقدام کرده‌اند.

وی همچنین دستگیری قاتلان فراری بعد از چند سال از سوی دستگاه قضائی را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته و دستاورد دوره مدیریت جدید دانست  و اظهارداشت: طی ۹ ماه گذشته بیش از ۲۲ نفر قاتل فراری دستگیر شده است.

 رزم افزود: در ابتدای سال ۹۸ موجودی پرونده‌های استان ۵۰ هزار و ۸۷۰ فقره بوده و در طول سال نیز ۲۸۱ هزار و ۵۶۰ فقره پرونده به دستگاه قضائی استان وارد شده است که با تلاش شبانه روزی همکاران محترم قضایی و اداری تعداد ۲۹۴ هزار و ۵۳۹ فقره پرونده در سال گذشته مختومه شده و تعداد ۱۳ هزار فقره نیز از مجموع پرونده‌های گذشته و موجودی ابتدای سال ۹۸ مختومه شده و موجودی استان به ۳۷۰۰۰ تقلیل یافته است.

وی عنوان کرد: در سه ماهه اول سال ۹۹ تعداد ۵۶ هزار و ۹۵ فقره پرونده به دادگستری کل استان وارد شده  و این در حالیست که در همین مدت تعداد ۵۷ هزار و ۷۲۹ پرونده مختومه و با این اوصاف یک هزار و ۶۳۴ پرونده از ۳۷ هزار پرونده گذشته را نیز مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری لرستان بیان کرد: با توجه به ارزیابی به عمل آمده در قوه قضائیه، عملکرد دادگستری کل استان لرستان از جهات مختلف مورد تقدیر و تجلیل معاون اول قوه قضائیه  و معاون اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12930

برچسب ها