کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

4

برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ از تجمع‌های خطرآفرین جلوگیری می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مراسم عزاداری امام حسین(ع) در ماه محرم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در استان برگزار خواهد شد

.برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ از تجمع‌های خطرآفرین جلوگیری می‌شود

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز: حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی برگزاری مراسم محرم، اظهار کرد: از سوی ستاد ملی کرونا دستورالعملی ارسال شده مبنی بر اینکه عزاداری‌ها همراه با حفظ سلامت عزادارن برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: تقویت امت اسلامی امری مهم است و هر چیزی که این مهم را تقویت کند لازم بوده، همچنان‌که هر موضوع در ضدیت و تعارض با تقویت امت اسلامی، حرام است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به تحصای پیشنهادها و نظرات دستگاه‌های ذی‌ربط در برگزاری آئین عزاداری امام حسین(ع)، افزود: در استان نیز بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا عمل خواهد شد.

شاهرخی بیان داشت: مردم نیز بایستی همکاری لازم را برای برپایی هرچه بهتر و همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

وی، ماه محرم و عزاداری امسال را به دلیل شیوع کرونا متفاوت‌تر از سال‌های گذشته عنوان و تصریح کرد: در هیات‌ها بایستی از تجمع‌های خطرآفرین جلوگیری شود، مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک و دستکش استفاده کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: آموزش‌های کافی و به‌روزی به عوامل برگزاری عزاداری در هیات‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی و دیگر نهادها ارائه می‌شود که باید بر اساس این آموزش‌ها عمل شود.

شاهرخی در خصوص آئین گل‌مالی نیز گفت: برای این مراسم خاص نیز پس از بازبینی‌های دقیق، از طریق انشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی کرونا مراتب به اطلاع مردم خواهد رسید.

انتهای پیام

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13748

برچسب ها