کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

3

طرح آب‌رسانی به روستاهای کوهدشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت با اشاره به تأمین ۹۰ درصدی آب شرب این شهرستان از چاه‌های زیرزمینی گفت: طرح آب‌رسانی به برخی از روستاهای کوهدشت در هفته دولت افتتاح می‌شود.
لرستان| طرح آب‌رسانی به روستاهای کوهدشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز:، نادر بهرامی ظهر امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران که در اداره آب‌وفاضلاب این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: استان لرستان فاقد آب پایدار است و تأمین آب در این استان از طریق چشمه‌ها، سفره‌های زیرزمینی و چاه‌ها انجام می‌شود.

وی با تأکید به اینکه ۹۰ درصد آب شرب شهرستان کوهدشت به‌وسیله چاه تأمین می‌شود، افزود: ۱۸۰ روستای تحت‌پوشش در این شهرستان وجود دارد که در قالب چهار بخش مرکزی، طرهان، کوهنانی و درب‌گنبد است.

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت با بیان اینکه حدود ۵۰ هزار اشتراک آب در این شهرستان و ۱۱ هزار انشعاب فاضلاب در شهر کوهدشت وجود دارد، عنوان کرد: در برنامه کوتاه‌مدت تصمیم داریم که مشکلات احتمالی روستاها را از نظر تأمین آب شرب برطرف کنیم و در برنامه بلندمدت نیز درصدد هستیم که تنش کامل آبی را در تابستان‌ها رفع کنیم.

وی با اشاره به بازدید از روستاهای کوهدشت برای شناسایی مشکلات آب بیان کرد: برنامه‌ای را براساس اولویت‌بندی برای بهبود زیرساخت‌های آب روستایی این شهرستان به مرکز لرستان ارائه داده‌ایم و ان‌شاءالله این مشکلات با همکاری مدیران استانی برطرف می‌شود.

بهرامی با تأکید به اینکه هم‌اکنون از ۴۰ چاه آب فقط ۱۰ حلقه چاه آب در کوهدشت دایر است، گفت: شرکت آب‌وفاضلاب برای تأمین آب شرب در منطقه هزارمنی عبدولی ۱۱ حلقه چاه آب را حفر کرده‌است و آب‌رسانی به شهر کوهدشت از طریق این چاه‌ها انجام می‌شود.

آب‌رسانی به برخی روستاها در هفته دولت

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت با اشاره به در مدارآوردن دو حلقه چاه در منطق هزارمنی و شهر کوهدشت با دبی ۶۰لیتر بر ثانیه خاطرنشان کرد: آب‌رسانی به روستاهای تازه‌آباد، پشته ساری و مالمیر با احداث مخزن ۵۰۰مترمکعبی، لوله‌گذاری به طول۴ هزار و ۵۰۰متر و ساخت شش باب حوضچه با مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان  در هفته دولت افتتاح می‌شود.                              

بهرامی با اشاره به انشعاب‌های غیرمجاز آب در چندین روستای کوهدشت اظهار داشت: انتظار داریم که با همکاری دهیاری‌ها و اصحاب‌رسانه از مصرف آب غیرمجاز در این شهرستان جلوگیری کنیم.

وی افزود: در یک ماه اخیر مشکلات آب در ۳۰ روستای شهرستان کوهدشت پیگیری و ۲۲۰ شکستگی بر روی شبکه توزیع و خط انتقال مشاهده و رفع شده‌است.

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت عنوان کرد: پس‌از انسجام‌بخشی آب‌وفاضلاب شهری و روستایی در حوزه این شهرستان با بازدید میدانی مشکلات ۸۰ درصد روستای تحت‌پوشش بررسی شده‌است.

وی با بیان اینکه در بازدید از روستاهای کوهدشت کمبودهای موجود شناسایی و تصمیمات فوری جهت بر طرف‌کردن آنها اتخاذ شد‌ه‌است، بیان کرد: درصدد هستیم برنامه‌ای تا تابستان سال آینده برای برطرف‌کردن این مشکلات داشته باشیم.

نادری گفت: پروژه تنگ هاله با احداث دو حلقه چاه و لوله‌گذاری به طول پنج کیلومتر  در حال نصب ترانس برق است و تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح مخزن آب در روزهای آینده

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت با اشاره به مکان‌یابی برای حفر چاه آب در برخی از روستاهای این شهرستان خاطرنشان کرد: برخی از زیرساخت‌های آسیب‌دیده از سیل سال گذشته در این شهرستان ترمیم شده‌است.

بهرامی با بیان اینکه مخزن ۷ هزار و ۵۰۰ متری کوهدشت در روزهای آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، اظهار داشت: سفره‌های آب زیرزمینی این شهرستان را باید با ارائه راهکاری لازم تقویت کرد.

وی افزود: از مشترکان آب‌وفاضلاب کوهدشت انتظار داریم برای ارائه هر چه بیشتر خدمات نسبت به پرداخت بدهی‌های خود اقدام کنند و در صورت عدم توان مالی آب‌‌بهای آنان به‌صورت اقساطی تعیین می‌شود.

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت با اشاره به پروژه اصلاح شبکه کلین شیراوند عنوان کرد: شبکه جدید روستاهای کلین شیراوند علیا و سفلی به طول ۲ هزار و ۷۰۰متر اجرا و ۸۰درصد این پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان انجام شده‌است و امید داریم تا پایان شهریور این پروژه به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه ترمیم و رفع اتفاقات در شبکه توزیع و انشعابات روستاها به تعداد ۲۵۰ مورد انجام شده‌است، بیان کرد: رفع گرفتگی و مسدودیت شبکه و خط انتقال بیش‌از ۲۰ روستای کوهدشت با پیمایش بیش‌از ۵۰ کیلومتر شبکه‌های این روستاها در یک ماه اخیر انجام شده‌است.

۱۰۰ میلیارد برای اتمام تصفیه‌خانه کوهدشت نیاز است

نادری پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب را یکی از مطالبات مردم شهر کوهدشت دانست و گفت: این تصفیه‌خانه در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار روستای باباقلی در حال ساخت است.

سرپرست اداره آب‌وفاضلاب کوهدشت با بیان اینکه فرآیند تصفیه‌خانه شهر کوهدشت از نوع سیستم لجن فعال بوده که تا کنون ۱۵میلیارد در آن هزینه شده‌است، خاطرنشان کرد: ابنیه این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما از آنجا که هزنیه عمده عملیات در الکترومکانیکال بوده پیشرفت کلی پروژه ۲۵ درصد است و تخمین زده می‌شود که ۱۰۰ میلیارد دیگر برای اتمام پروژه نیاز باشد.

نادری با تقدیر از مسئولان کوهدشت برای جذب اعتبارات در حوزه آب اظهار داشت: بازدید دو هفته گذشته نماینده، فرماندار و مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب لرستان از پروژه‌های این شرکت نقطه عطفی در اجرای برنامه‌های آینده ماست.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13757

برچسب ها