کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

9

نشت خبر ی خبر نگاران بامعاونت شبکه بهداشت کوهدشت

به همت خانه مطبوعات شهرستان و همکاری اداره ارشاد جلسه ای با موضوع مصوبات ستاد کرونا با خبرنگاران شهرستان کوهدشت برگزار شد .

‍ .

به گزار ش خبر نگار کوهنانی نیوز در این جلسه نورمحمدی رئیس فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت گفت : ازخبرنگاران می خواهم که ارتباط بیشتری با این اداره داشته باشندودر جلسات حضوری مستمر داشته باشند تا درجهت رفع مشکلات این منطقه گامهای اساسی برداشته شود
وی افزود: خبرنگاران درموضوع کرونا کوتاه نیایند چرا که وضعیت منطقه خطرناک است مردم را درجریان امور قرار دهند اما به شکلی نباشد که ترس و وحشت ایجاد شود . وی بیان کرد در مورد بیماری در زمینه استفاده از ماسک ورعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم شرکت در مراسمات باید فرهنگ سازی مناسب انجام شود بطوری که مردم خود بیایند و اداره امور را در دست بگیرند و به مسئولین در این زمینه کمک کنند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت گفت : به چاپخانه های سطح شهر مراجعه کردیم و توصیه های لازم در این زمینه به آنها گوشزد شد و بر عدم چاپ اعلامیه های فوت تاکید شد و اقداماتی در جهت فرهنگ سازی درجهت مقابله با این ویروس انجام شده است.
وی گفت : ازدیگر ادارات وسازمانها می خواهیم درمبارزه با ویروس منحوس کرونا با جدیت بیشتری پای کار بیایند وبه اداره بهداشت در این زمینه کمک کنند.

طرهانی نژاد رابط خانه مطبوعات استان در کوهدشت: نیز گفت از مقامات مسئول خواهشمندیم آمار روزانه مربوط به کرونا درشهرستان کوهدشت را اعلام کنند.
وی افزود: خبرنگاران افسران جنگ نرم درهمه عرصه ها بخصوص مقابله با تهدیدات دشمن و درحال حاضر در جهت مقابله با ویروس کرونا هستند که باید آگاهی های لازم را به مردم بدهند تا مردم با تفکر بیشتر به مقابله با کرونا بپردازند.

عبادالله گراوند معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهدشت هم در این جلسه گفت : از اینکه خبرنگاران عزیز در همه زمینه ها در جهت حل مشکلات منطقه ودر حال حاضر در جهت مقابله با ویروس کرونا با تمام توان پای کار هستند بسیار ممنونم.
وی بیان کرد: در جهت مقابله با ویروس کرونا باید فرهنگ سازی شود،برای فرهنگ سازی نیاز به آموزش متناسب با فرهنگ مردم است که این آموزش ها می تواند موثرترین راه تغییر رفتار در جامعه باشد که در منطقه ما متاسفانه مقاومت های زیادی دربرابر تغییر رفتار انجام می شود.در این برهه نیاز به تغییر رفتار سریع مردم در موضوع کرونا داریم.
وی افزود: کشور ما درحال حاضرگرفتار تحریم ها و مشکلات پیش آمده بخاطر بیماری کروناست،همه باید بادرک درست از وضعیت کنونی به کمک دولت و مدافعان سلامت بشتابند.
گراوند گفت : درشهرستان کوهدشت متاسفانه روزانه بین ۳۰ تا ۵۰ مورد مبتلای کرونایی داریم که آماری بسیار وحشتناک است و امکان رسیدگی به آنها را باتوجه به فراگیر بودن بیماری نداریم.
وی گفت : بزرگترین مشکل ما بحث تجمعات و شرکت درمراسمات وعادی سازی روابط بین مردم است که مردم عزیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده ازماسک وعدم شرکت درمراسمات به کمک کادر درمان خسته بشتابند.
معاون شبکه بهداشت و در مان اظهار کرد: سلامت مردم شوخی بردار نیست و کار اداره بهداشت تنها نیست،از همه ادارات،نهادها وسازمانها میخواهم درجهت مقابله با این ویروس پای کاربیایند.از دادستان محترم ونیروی خدوم انتظامی می خواهم مثل همیشه وبا جدیت در جهت اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا همکاری لازم را داشته باشند.
وی گفت : از مردم و مسئولین می خواهم برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس با مجموعه بهداشت و درمان همکاری داشته باشند.از لطف وهمراهی همه کسانی که دراین مدت باکادر درمان همکاری داشته اند بی نهایت سپاسگذارم.

نوربخش ملکی

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=14743

برچسب ها