کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

5
فتایی خبرداد.

ارتقاء فرهنگ عمومی زمینه ساز و لازمه توسعه همه جانبه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان همزمان با روز بزرگداشت فرهنگ عمومی در گفتگو با رادیو لرستان، گفت: ارتقاء فرهنگ عمومی زمینه ساز و لازمه توسعه همه جانبه است.
ارتقاء فرهنگ عمومی لازمه توسعه همه جانبه است

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی در ابتدای این گفتگو ضمن تبریک فرارسیدن روز بزرگداشت فرهنگ عمومی، هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: انقلاب اسلامی یک رویداد فرهنگی بود که با اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و در این میان مصادیق گسترده فرهنگ عمومی که از باورهای اسلامی و ایرانی ما برخواسته باید بیش از گذشته تقویت شوند.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی اصلی ترین مراجع تصمیم سازی در خصوص مصادیق فرهنگ عمومی و تدوین کننده سیاست های تقویت این مصادیق است که در این راستا از افکار و نظرات صاحبنظران حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بهره می گیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان لرستان تصریح کرد: این شورا تاکنون یکصد و چهار جلسه برگزار نموده و موضوعات مختلفی همچون کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت طلاق، تبیین بیانیه گام دوم، آموزش و همچنین موضوعات مبتلابه ای همچون کرونا را مورد بررسی قرار داده است.

فتایی سپس اظهار داشت: تمدن جدید جهانی بر روی فرهنگ عمومی تاثیر گذار است و لذا موضوعات مهمی همچون اخلاق، زنان و خانواده، بهداشت و سلامت، نشاط اجتماعی، گفتمان ایثار و استقامت، اقتصاد مقاومتی و … بیش از گذشته نیازمند برنامه ریزی بر پایه اصول و چارچوب های مورد قبول اکثریت جامعه است.

در پایان این گفتگو، سوالاتی با مضمون فرهنگ عمومی از طرف مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مطرح و به برگزیدگانی که به صورت تلفنی پاسخگوی این سوالات بودند جوایزی اهداء گردید

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=15012

برچسب ها