کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
3

ثبت تصویر پلنگ در سفیدکوه خرم‌آباد برای نخستین بار+ تصاویر

  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان گفت: برای نخستین بار تصویر یک پلنگ در سفیدکوه خرم‌آباد ثبت شد. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از تسنیم  به نقل از اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان مهرداد فتحی بیرانوند اظهارداشت: در پی گزارش یکی از دامداران حاشیه منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه خرم‌آباد مبنی بر تلف شدن شماری […]

 
پلنگ3

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان گفت: برای نخستین بار تصویر یک پلنگ در سفیدکوه خرم‌آباد ثبت شد.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از تسنیم  به نقل از اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان مهرداد فتحی بیرانوند اظهارداشت: در پی گزارش یکی از دامداران حاشیه منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه خرم‌آباد مبنی بر تلف شدن شماری از احشام وی توسط پلنگ، گروهی از کارشناسان برای بررسی موضوع عازم محل شدند.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و تأثیر آن در برنامه‌های حفاظتی، ضمن آگاه‌سازی جوامع محلی برای اطمینان از حضور پلنگ در این منطقه چند دستگاه دوربین تله‌ای در محل نصب شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان عنوان کرد: دوربین‌های نصب‌شده نخستین بار تصاویر یک قلاده پلنگ نر را در این منطقه حفاظت‌شده ضبط کردند.

وی بیان کرد: سفیدکوه خرم‌آباد که با مساحت ۶۹ هزار و ۵۰۰ هکتار در سال ۶۹ از منطقه شکارممنوع به منطقه حفاظت‌شده ارتقاء یافت، مأمن ۱۳۸ گونه جانوری شناسایی‌شده‌ ازجمله کل و بز، خرس قهوه‌ای، پلنگ ایرانی، گربه وحشی، سنجاب ایرانی، رودک، کبک دری، تیهو، کبک، بلدرچین، و انواع پرندگان شکاری است

ثبت تصویر پلنگ در سفیدکوه خرم‌آباد برای نخستین بار+ تصاویر
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1639