کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

3

هشدارهای نوروزی پلیس فتا کوهدشت

پلیس فتا کوهدشت باتوجه به فرارسیدن ایام نوروز جهت افزایش سطح سواد رسانه ای شهروندان در خصوص خریدهای اینترنتی توصیه هایی را به شهروندان بیان کرد.

کوهنانی نیوز با توجه به شرایط حال حاضر جامعه که خریدهای حضوری کاهش یافته و مردم برای تامین مایحتاج خود به سمت خریدهای اینترنتی رفته اند باید مراقبت بیشتری در حساب های بانکی خود داشته باشند.
فریب پیام‌ها و آگهی‌های منتشر شده در کانال‌ها و صفحات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با ‌عنوان فروش ویژه نوروز و حراج آنلاین را نخورید و خریدهای اینترنتی خود را از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک «Enamad» انجام دهید.
برخی از فروشگاه‌های غیر مجاز ممکن است اقدام به جعل این نماد کنند، لذا با کلیک کردن بر روی تصویر لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی، صفحه مجوز مربوطه را مشاهده می‌کنید، مطمئن شوید که صفحه‌ مزبور، صفحه اصلی مرورگر شماست نه یک عکس و تصویر از یک مرورگر.
فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را نخورید و خرید های خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید زیرا افراد سودجو این فضا را مکانی مناسب جهت انجام اعمال مجرمانه خود میدانند و از ساده لوحی برخی از کاربران برای رسیدن به مقاصد مالی نامشروع خود پلی می سازند .
در پایان ضمن آرزوی نوروزی پرنشاط در سایه امنیت و سلامت ، شهروندان پیامک رمز یکبار مصرف که حاوی اطلاعاتی از تراکنش شامل مبلغ،نوع تراکنش و … می باشد را با خرید اینترنتی خود مطابقت دهند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات اغوا کننده و دروغین خریدهای آنلاین با قیمت های ارزان تر را نخورند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا تماس با شماره ۱۱۰ اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=17904

برچسب ها