کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
4

مستمری ماهانه برای ۲۱۶ کودک کار در لرستان برقرار شد

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: برای ۲۱۶ کودک کار در لرستان به شرط اینکه دیگر در فضای کار قرار نگیرند مستمری ماهیانه برقرار شده است. فاطمه زهرا توکلی در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه بهزیستی لرستان با راه‌اندازی سه مرکز حمایتی، آموزشی کودک و خانواده در استان حمایت و نگهداری از کودکان کار […]

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: برای ۲۱۶ کودک کار در لرستان به شرط اینکه دیگر در فضای کار قرار نگیرند مستمری ماهیانه برقرار شده است.

فاطمه زهرا توکلی در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه بهزیستی لرستان با راه‌اندازی سه مرکز حمایتی، آموزشی کودک و خانواده در استان حمایت و نگهداری از کودکان کار را در دستور کار قرار داده است اظهارداشت: سال ۹۷ تعداد کودکان کار در استان ۶۰۰ نفر بودند که این آمار به دلیل خارج شدن تعدادی از آنها از سن کودکی یا مهاجرت به ۵۲۴ کودک رسیده و جهت ساماندهی کودکان کار برای همه آنها پرونده تشکیل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه فقر در دوران کودکی و انتخاب شغل در آینده توسط کودکان کار رابطه مستقیمی دارد افزود: برای ۲۱۶ کودک کار به شرط اینکه دیگر در فضای کار قرار نگیرند مستمری ماهیانه برقرار شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان توانمندسازی خانواده کودکان را امری مهم دانست و عنوان کرد: امسال حدود ۵۰ نفر از مادران کودک کار از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شدند.

وی ۱۱ دستگاه اجرایی استان را متولی ساماندهی کودکان کار دانست و بیان کرد: مسئولیت جمع‌آوری کودکان کار در استان به نیروی انتظامی و شهرداری واگذار شده است.

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب پذیری کودکان کار اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کودکان کار بیشتر وقت خود را در خیابان سپری می‌کنند در برابر آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، افت تحصیلی، سوءاستفاده، فروش مواد مخدر و مشروبات و تنش‌های محیطی آسیب‌پذیرتر هستند و از آنجا که بسیاری از کودکان  اغلب در کنار مدرسه‌ به طرق مختلف کار می‌کنند برخی از این کارها اثر منفی بر آنها دارد.

وی تصریح کرد: براساس تحقیقات موقعیت‌های کاری می‌تواند کودکان را به لحاظ فیزیکی، روانی و اجتماعی آسیب‌پذیرکرده و مانع توسعه کامل آنها شود از این رو نیاز به یافتن راه‌هایی برای ارزیابی مزایا و آسیب‌های ناشی از کار در موقعیت‌های خاص وجود دارد.

تسنیم

مستمری ماهانه برای ۲۱۶ کودک کار در لرستان برقرار شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6386