کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

4

مطالبات چندگانه نماینده کوهدشت و رومشکان از رئیس قوه‌قضائیه

رئیس قوه قضائیه هم در این زمینه قول مساعد داد و گفت: تقسیم آب در کشور می‌بایست عادلانه صورت گیرد و مردم مجاور منابع آبی نباید در دست‌رسی به آن با محدودیت مواجه باشند.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ، در این دیدار که پیش‌از ظهر روز سه‌شنبه در خرم‌آباد صورت گرفت، نماینده کوهدشت و رومشکان درخواست‌های چندگانه مردم حوزه‌ی انتخابیه‌اش را از رئیس دستگاه قضا مطالبه کرد.

از جمله مطالبات حجت‌الاسلام مبلغی از آیت‌الله رئیسی، تقاضای ورود قاضی‌القضات جمهوری اسلامی ایران به ماجرای معشوره و مسئله حق‌آبه لرستان بود.

ایجاد کلانتری سوم در کوهدشت، پرداخت حقوق کشاورزان منطقه رماوند، تامین هزینه مانیتورینگ شهرستان و درخواست افزایش شعب حقوقی دادگستری کوهدشت از جمله مواردی بود که نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در خلال سفر آیت‌الله رئیسی به لرستان به صورت مکتوب از وی مطالبه نمود.

حجت‌الاسلام مبلغی در این دیدار تاکید کرد: ایجاد اشتغال برای منطقه می‌تواند سنگ بنای دادگستری باشد.

رئیس قوه قضائیه هم در این زمینه قول مساعد داد و گفت: تقسیم آب در کشور می‌بایست عادلانه صورت گیرد و مردم مجاور منابع آبی نباید در دست‌رسی به آن با محدودیت مواجه باشند.

آیت‌الله رئیسی با بیان این‌که شورای عالی آب به عنوان مرجع تقسیم عادلانه آب در کشور، باید به سرعت در خصوص دعاوی موجود در این زمینه اقدام کند، تصریح کرد: مردمی که در مجاورت منابع آبی زندگی می‌کنند نباید در دست‌رسی به این منابع با محدودیت مواجه باشند.

سید ابراهیم رئیسی در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه‌ی کشاورزی که ظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور مسئولین استانی و نخبگان حوزه کشاورزی لرستان برگزار شد، استان لرستان را یکی از قطب‌های کشاورزی کشور دانست و افزود: به‌کارگیری ظرفیت‌های کشاورزی در استان لرستان نقش بسزایی در افزایش تولید و اشتغال و کاهش بیکاری خواهد داشت.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=18011

برچسب ها