کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

ارسال پیامک به مشمولان دریافت سبد امنیت غذایی

ارسال پیامک به مشمولان دریافت سبد امنیت غذایی وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی از ارسال پیامک برای اطلاع رسانی به مشمولان دریافت بسته امنیت غذایی خبر داد و گفت: از فردا آغاز مرحله دوم طرح حمایت غذایی برای ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور آغاز می شود. علی ربیعی در مصاحبه با واحد مرکزی […]

ارسال پیامک به مشمولان دریافت سبد امنیت غذایی

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی از ارسال پیامک برای اطلاع رسانی به مشمولان دریافت بسته امنیت غذایی خبر داد و گفت: از فردا آغاز مرحله دوم طرح حمایت غذایی برای ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور آغاز می شود.

علی ربیعی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر در حاشیه مراسم معارفه مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه در این طرح  ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش قرار می گیرند ، گفت: قرار است برای مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز به مرور از طریق مددکاران حمایتی آنان اطلاع رسانی شود.
وی با بیان اینکه در این طرح  ۳۰ هزار تومان برای هر نفر و برای خانواده دونفره ۶۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است، گفت : به ازای هر فردی که تحت تکفل است ۱۰ هزار تومان به این مبلغ اضافه می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حدود ۷ قلم کالا مانند مرغ، برنج، ماکارونی و غیره پیش بینی شده است، گفت: حمایت غذایی از اقشاری که در معرض ناامنی غذایی قرار دارند و نزدیک به فقر غذایی هستند مهمترین برنامه دولت در این طرح است .
ربیعی با بیان اینکه دولت وظیفه شناسایی جامعه هدف این طرح را برعهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گذاشته است از تشکیل کمیته دائمی برای شناسایی افراد نیازمند در این وزارتخانه خبر داد .
وی کف حمایت های دولت را حمایت غذایی از کودکان و زنان باردار که دچار سوء تغذیه هستند و پروتئین کمتری دریافت می کنند دانست و افزود : بسته غذایی همان بسته مرحله قبل است که اعتبار آن به افراد داده می شود و خانوارها به صورت اختیاری می توانند از مراکز تعاونی آن را دریافت کنند.
ربیعی با اشاره به اینکه مهلت دریافت بسته های امنیت غذایی بیش از چهار ماه است از کسانی که در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده اند خواست با مراجعه به فروشگاه ها برای دریافت سبد غذایی خود اقدام کنند.
فردا؛ توزیع بسته حمایت غذایی برای ۹ میلیون نفر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز مرحله دوم طرح حمایت غذایی برای ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور از فردا خبر داد.
ربیعی در حاشیه مراسم معارفه مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه در این طرح ۳۰ هزار تومان برای هر نفر و برای خانواده دو نفره ۶۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است، گفت: به ازای هر فردی که تحت تکفل است ۱۰ هزار تومان به این مبلغ اضافه می شود.
ربیعی  با اشاره به اینکه در مرحله نخست اجرای این طرح هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شناسایی و تحت پوشش قرار گرفتند، افزود: در این مرحله گروه های جامع تری شناسایی شدند و به حدود ۹ میلیون نفر نیز افزایش یافتند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در این طرح حدود ۷ قلم کالا مانند مرغ، برنج، ماکارونی و غیره پیش بینی شده است، گفت: حمایت غذایی از اقشاری که در معرض ناامنی غذایی قرار دارند و نزدیک به فقر غذایی هستند مهمترین برنامه دولت در این طرح است .
ربیعی با بیان اینکه دولت وظیفه شناسایی جامعه هدف این طرح را برعهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گذاشته است از تشکیل کمیته دائمی برای شناسایی افراد نیازمند در این وزارتخانه خبر داد .
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  کف حمایت های دولت را حمایت غذایی از کودکان و زنان باردار که دچار سوء تغذیه هستند و پروتئین کمتری دریافت می کنند دانست و افزود : بسته غذایی همان بسته مرحله قبل است که اعتبار آن به افراد داده می شود و خانوارها به صورت اختیاری می توانند از مراکز تعاونی آن را دریافت کنند.
ربیعی با اشاره به اینکه مهلت دریافت بسته های امنیت غذایی بیش از چهار ماه است از کسانی که در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده اند خواست با مراجعه به فروشگاه ها برای دریافت سبد غذایی خود اقدام کنند.
دولت همه روستائیان را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می دهد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پوشش بیمه اجتماعی همه روستائیان و عشایر تا سه سال آینده خبر داد .
علی ربیعی با بیان اینکه بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش یکی از بیمه های اجتماعی ( تامین اجتماعی ، بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ) قرار دارند فراگیر شدن این نوع بیمه ها را از مهمترین برنامه های دولت اعلام کرد.
وی تعداد افرادی را که تاکنون تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر قرار گرفته اند یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برشمرد و افزود : در این نوع بیمه پرداخت بخش قابل توجهی از حق بیمه بازنشستگی برعهده دولت و تنها پرداخت ۵ درصد آن برعهده کشاورزان ، روستاییان و عشایر است .
ربیعی با اشاره به اینکه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر درصورتی همه گیر می شود که جامعه هدف با مزایای آن آشنا شوند بر لزوم همکاری وزارتخانه های کشور و جهاد کشاورزی برای توسعه این نوع بیمه تاکید کرد.
وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین از برخورد با کارفرمایانی که از پوشش بیمه ای کارگران خود در تامین اجتماعی خودداری می کنند خبر داد.

 

منبع :خبر گزاری صدا وسیما

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=212