کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
4

کورانی فر: اجرای خط انتقال سد آبسرده نباید معطل بماند

فرماندار بروجرد: احداث خط انتقال آب سد آبسرده معطل نماند/ضرورت احداث سد شهید بروجردی فرماندار بروجرد گفت: اجرای خط انتقال سد آبسرده نباید معطل بماند. کوهنانی نیوز : علی کورانی‎فر  در مراسم آغاز عملیات اجرایی قرارداد تکمیلی پروژه سد آبسرده این شهرستان اظهار کرد: در این شهرستان سه رودخانه دائمی با خروجی۲۰۰میلیون متر مکعب آب وجود دارد. […]

فرماندار بروجرد:
احداث خط انتقال آب سد آبسرده معطل نماند/ضرورت احداث سد شهید بروجردی
فرماندار بروجرد گفت: اجرای خط انتقال سد آبسرده نباید معطل بماند.

کوهنانی نیوز : علی کورانی‎فر  در مراسم آغاز عملیات اجرایی قرارداد تکمیلی پروژه سد آبسرده این شهرستان اظهار کرد: در این شهرستان سه رودخانه دائمی با خروجی۲۰۰میلیون متر مکعب آب وجود دارد.

وی عنوان کرد: به این ترتیب رودخانه‎های سراب سفید، گلرود و آبسرده با ظرفیت خروجی۵۰، ۷۰ و ۸۰ میلیون متر مکعب آب و مجموع ظرفیت۲۰۰ متر مکعب در شهرستان بروجرد جاری هستند.

فرماندار بروجرد در خصوص سد آبسرده این شهرستان خاطر نشان کرد: این پروژه برای تکمیل به اعتبار۳۰۰ میلیارد تومانی نیاز دارد، با این تفاسیر در صورتیکه منتظر تزریق اعتبارات قطره چکانی بمانیم، بهره‎برداری از این پروژه زمان‎بر خواهد بود.

کورانی‎فر بیان کرد: به منظور افتتاح زود هنگام پروژه سد آبسرده باید از نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی و مدیریت ارشد استان بهره برد، به عبارت بهتر باید اتحادی با محوریت بهره‎برداری از این سد و تامین منابع آب بروجرد شکل گرفته و تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه اجرای خط انتقال آبسرده نباید معطل بماند، تاکید کرد: از سویی احداث سد شهید محمد بروجردی به منظور تامین آب شرب شهر و مصارف صنعتی نیاز و ضرورتی مهم است که باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

فرماندار بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس آموزه‎های دینی و مباحث علمی و توسعه‎ای آب یکی از با ارزش‎ترین و پر برکت‎ترین نعمت‎های خداوندی است.

کورانی‎فر با تاکید بر اینکه آب مایه حیات و حفظ‎کننده آن است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه نعمت آب ظرفیت و اندازه‎ای دارد، مدیریت بهینه و جلوگیری از اسراف آن ضرورتی انکارناپذیر است.

وی از آب به عنوان عنصر اصلی و کلید توسعه یاد و تاکید کرد: با توجه به اینکه تقاضا برای آب سه برابر میزان رشد جمعیت است، چالش آب تبعات منفی زیادی را به دنبال خواهد داشت.

فرماندار بروجرد از وجود سه رودخانه دائمی با ظرفیت خروجی ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب در این شهرستان خبر داد./فارس

کورانی فر: اجرای خط انتقال سد آبسرده نباید معطل بماند
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=2278