3
خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان

دیدار مدیرعامل و اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات لرستان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان

  • کد خبر : 23423
  • 27 اردیبهشت 1401 - 14:46
با ارائه بسته آموزشی پیشنهادی خانه مطبوعات، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان قول مساعد داد در راستای برگزاری این دوره‌های آموزشی امکانات لازم را در اختیار خبرنگاران قرار دهد‌.

راستای برگزاری دوره های آموزشی صورت گرفت؛

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ،در این دیدار که ظهر روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه جاری با هدف انعقاد تفاهم نامه آموزشی فی‌مابین صورت گرفت، خانه مطبوعات در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی و توانمندسازی شغلی خبرنگاران طرح‌های پیشنهادی خود را به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ارائه نمود.

با ارائه بسته آموزشی پیشنهادی خانه مطبوعات، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان قول مساعد داد در راستای برگزاری این دوره‌های آموزشی امکانات لازم را در اختیار خبرنگاران قرار دهد‌.

بهره‌مندی از آموزش‌های مهارتی حق رسانه‌ها است

صغری‌ سپهوند، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل سازنده اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با خانه مطبوعات در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی، گفت: خانه مطبوعات براساس وظایف ذاتی خود موظف به پیگیری و برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران و اهالی رسانه است.

سپهوند بر تعامل دو جانبه خانه مطبوعات و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و افزود: طرح‌ پیشنهادی خانه مطبوعات در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی در دو بخش بوده که یک بخش مرتبط با رسانه و بخش دیگر آن توانمندسازی خبرنگاران در مشاغل آزاد و غیر رسانه‌ای است.

وی به تشریح طرح پیشنهادی خانه مطبوعات در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با رسانه پرداخت و گفت: رشته شهروند الکترونیک، فتوشاپ، موشن‌گرافی، دستیار پژوهشگر (مقاله نویسی و…) و طراحی وب رشته‌هایی هستند که خانه مطبوعات تلاش می‌کند با همکاری فنی و حرفه‌ای خبرنگاران را از این آموزش‌ها بهره‌مند نماید.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان هم‌چنین با بیان این‌که اغلب خبرنگاران تمکن مالی بالایی ندارند اما در راستای مطالبه‌گری و عمل به رسالت واقعی خود همواره در تلاش هستند، اظهار داشت: انتظار می‌رود اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با برگزاری دوره‌های آموزشی تاسیسات، رزین، شمع سازی، جعبه سازی(کارتوناژ) و تعمیرات موبایل در راستای توانمندسازی شغلی خبرنگاران در بازار آزاد نیز گام بردارد.

سپهوند با اشاره به این‌که اصحاب رسانه و خبر به عنوان یک قشر از جامعه بهره‌مندی از آموزش‌های مهارتی را حق خود می‌داند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات و تجهیزات لازم و استاندارد در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان هدف نهایی خانه مطبوعات ارائه آموزش‌های لازم در رشته‌های مورد نظر به خبرنگاران در کل شهرستان‌های استان است.

نقش رسانه‌ها در آگاه سازی عموم جامعه

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان در دیدار با اعضای هیئت رئیسه خانه مطبوعات، رسانه را یک صنف شغلی عنوان کرد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای وظیفه آموزش و ارتقاء مهارت را برعهده دارد که در همین راستا کلاس‌های آموزشی مرتبط با رسانه را در سال‌های گذشته نیز برای اهالی این حوزه برگزار کرده است.

مهندس حشمت‌الله معتمدی افزود: بر اساس نیاز سنجی که از طرف خانه مطبوعات صورت گرفته است با امکانات آموزشی اعم از مربیان و کارگاه های مختلف این اراده کل، به منظور توانمند سازی شغلی خبرنگاران، آمادگی کامل داریم.

معتمدی با اشاره به این‌که آموزش فنی و حرفه‌ای در بحث تبلیغات و معرفی خدمات خود به رسانه‌ها نیاز دارد، ادامه داد: آموزش فنی و حرفه‌ای یک سازمان عام‌المنفعه و حمایتی است و بیش از ۲۰ جامعه هدف دارد که از کودکان کار، زندانیان، معتادین متجاهر، متکدیان تا مدیران ارشد دستگاه‌ها را تحت پوشش آموزش‌های خود قرار داده است و وظیفه دارد خدمات آموزشی خود را به این طیف وسیع ارائه نماید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان بیان کرد: از آنجا که آموزش‌های ما رایگان هستند و خیلی از مردم عادی از این آموزش‌ها اطلاع ندارند تا به سمت این آموزش‌ها سوق پیدا کنند لذا علاوه بر نیازسنجی هایی که توسط کارشناسان ما صورت می‌گیرد، تقاضا و نیاز سنجی صنوف و مردم، نیز می‌تواند در پویایی و به روز شدن، کمک حال ما باشد. به همین منظور هر چه نیازها متناسب با بازار کار و جدیدتر و دانش بینان باشند ما متناسب با نیاز جدید خودمان را موظف به بروز رسانی و ارتقاء تجهیزات متناسب با نیاز بازار کار می‌دانیم.

معتمدی یادآور شد: بر حسب نیاز بازار و تقاضایی که وجود دارد بایستی برنامه ریزی‌های سازمان را با توجه به اعتبارات موجود به سمت نوسازی و رفع نیاز بازار سوق دهیم به همین منظور، تبلیغات در اساس و پایه کارمان که همانا آموزش است کارآ و موثر خواهد بود تا بدینوسیله آگاهی‌های کافی در خصوص کارایی و اثربخشی آموزش‌های مهارتی به عموم مردم منتقل گردد.

وی هم‌چنین فنی و حرفه‌ای را یک سازمان هزینه‌ای توصیف کرد و با بیان این‌که درآمدی ندارد و از بودجه عمومی استفاده می‌کند که سخت‌گیری‌های خاص خود را دارد و معمولاً اعتبارات تبلیغات در این سازمان ضعیف و ناچیز است، ادامه داد: از آنجایی که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یک سازمان حمایتی بوده و کارهای متنوعی انجام می‌دهد لذا نیاز به تبلیغات دارد تا به واسطه آن آگاهی‌های لازم به مردم داده شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان خاطر نشان نمود: کمک رسانه به ما در واقع کمک به آگاه سازی عموم جامعه است که تقویت این مساله به ایجاد اشتغال برای جوانان کمک خواهد کرد.

وی تاکید کرد: توانمندی‌های بالای سازمان فنی و حرفه‌ای یک نقطه قوت است که رسانه‌ها می‌توانند با معرفی این توانمندی‌ها به مردم در راستای رشد و تعالی سازمان فنی و حرفه‌ای ما را یاری نمایند.

معتمدی فعالان حوزه رسانه را بخشی از جامعه هدف سازمان فنی و حرفه‌ای دانست و بر ارائه خدمات آموزشی به این قشر زحمتکش تاکید کرد و گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان ارتباط خوبی با رسانه‌ها دارد که این ارتباط در راستای منافع مردم مفید و ثمر بخش خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان در ادامه با بیان این‌که انتظار فراتر از واقعیت از رسانه‌ها نداریم بلکه می‌خواهیم با انتقادات سازنده خود ما را به چالش بکشند و نیازهای مردم را به ما انتقال دهند، اظهار داشت: رسانه‌ها بایستی با ذره بین به دنبال مدیران باشند و کارهای آنها را رصد نمایند چرا که اگر به عنوان زبان مردم کار کنند هیچ مدیری جرات نمی‌کند در خدمت رسانی به مردم، از قانون تخطی کند.

وی با بیان این‌که در قانون اساسی به آزادی بیان و آزادی مطبوعات اشاره شده است، اظهار کرد: رسانه‌ها باید در به نقد کشیدن مدیران آزاد باشند چرا که اعتقاد بر این است حرف‌های سازنده موجب رشد کشور می‌شود و در نهایت کشور را به سمت حرکت و پویایی سوق می‌دهد.

معتمدی بار دیگر به ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استاندارد اشاره کرد و گفت: از رسانه‌ها انتظار داریم با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم زمینه‌ای را فراهم نمایند تا عموم جامعه بتوانند از توانمندی‌های موجود فنی و حرفه‌ای در جهت توانمندسازی و ایجاد اشتغال بهره کافی را ببرند.

وی در پایان تصریح نمود: امید است تقویت ارتباطات بیش از پیش با رسانه‌ها به گونه‌ای باشد که ما هم بتوانیم صداقت کاری را در رفتار و گفتار نشان دهیم.

رسانه‌ها آموزش‌های مهارتی رایگان را به جامعه معرفی کنند

محمدباقر شاهیوند، مدیر روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان نیز در این دیدار نیروی انسانی هر کشور را سرمایه آن کشور دانست و گفت: آموزش منشاء تحول است، لذا از رسانه‌ها انتظار می‌رود آموزش‌های مهارتی رایگان را به جامعه معرفی کنند و مهارت آموزی و مهارت خواهی را در مردم تقویت کنند و از مردم بخواهند به سمت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیایند.

شاهیوند با اشاره به این‌که چه بسا به واسطه آموزش چند هفته‌ای منجر اشتغال‌های کوچک، فقر اقتصادی مردم نیز کاهش پیدا کند، افزود: از رسانه‌ها تقاضا داریم ما را مورد نقدهای سازنده خود قرار بدهند و هر جا هم که کار مثبتی صورت گرفته آن را به مردم منتقل نمایند.

یادآور می‌شود؛ در این دیدار مهندس تیموری، معاون آموزش و پژوهش، امانی حراست، مبینی و ترکاشوند، کارشناسان روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، حسن ایزدی، رئیس، ابوطالب طرهانی‌نژاد، نایب رئیس، اکبر بابایی، دبیر هیات مدیره و رضا جابری بازرس خانه مطبوعات نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://kohnaninews.ir/?p=23423
  • 32 بازدید

ثبت نظر

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.