کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
4

استاندار لرستان: بیکاری رنج‌آورترین چالش در لرستان است

خرم‌آباد- استاندار لرستان گفت: بزرگ‌ترین و رنج‌آورترین چالش در لرستان، بیکاری است.  هوشنگ بازوند ظهر سه شنبه در شورای برنامه ریزی لرستان که با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون ۱۲۴ میلیارد تومان در لرستان سرمایه گذاری کرده است، اظهار داشت: لرستان […]

خرم‌آباد- استاندار لرستان گفت: بزرگ‌ترین و رنج‌آورترین چالش در لرستان، بیکاری است.

 هوشنگ بازوند ظهر سه شنبه در شورای برنامه ریزی لرستان که با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون ۱۲۴ میلیارد تومان در لرستان سرمایه گذاری کرده است، اظهار داشت: لرستان مزیت های متعددی دارد و در عین حال چالش های زیادی داریم، معادن قیر طبیعی ظرفیت بکری در استان است که نیازمند سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه در حوزه نفت و گاز در پلدختر، رومشکان و کوهدشت وضعیت خوبی داریم و بر روی ۳۲ تاقدیس نفتی مطالعات اولیه انجام شده و ذخایر آن ها مشخص است، اما بنا به دلایلی که دولت الان اولویت اش برداشت از میادین مشترک است، هنوز اقدامی برای بهره برداری از این ذخایر صورت نگرفته است، تصریح کرد: در گیاهان دارویی ظرفیت بزرگی داریم که لرستان می تواند قطب تولید گیاهان دارویی باشد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در پرورش ماهی سردآبی بعد از استان های ساحلی بیشترین پرورش را داریم و امسال برای تولید ۳۰ هزار تن ماهی برنامه ریزی کرده ایم، افزود: در عین حال چالش بسیار زیادی پیش روی پیشرفت استان است؛ بیکاری در لرستان بزرگ ترین و رنج آورترین چالش است.

بازوند با اشاره به اینکه علی رغم اینکه سرمایه گذاری های خوبی شده است اما دپو بیکاری در لرستان خیلی زیاد است و مستلزم سرمایه گذاری زیادی است، گفت: شاید رقم  ۲۰ هزار میلیاردی نیاز است تا به میانگین بیکاری در کشور برسیم./مهر

استاندار لرستان: بیکاری رنج‌آورترین چالش در لرستان است
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=2392