کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
6

جزئیات تدفین فوت شدگان کرونا در لرستان؛ مسیر آرامستان‌ها مسدود می‌شود‌

شهردار خرم‌آباد ضمن تشریح جزئیات تدفین فوت شدگان کرونا در لرستان گفت: ورودی آرامستان‌های خرم‌آباد  مسدود خواهد شد. محمد شریفی مقدم اشاره به اقدامات  شهرداری خرم‌آباد جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان لرستان، شهرداری خرم‌آباد هر روز  اقدام به گندزدایی و ضدعفونی معابر پر ازدحام شهر، فضاهای […]

شهردار خرم‌آباد ضمن تشریح جزئیات تدفین فوت شدگان کرونا در لرستان گفت: ورودی آرامستان‌های خرم‌آباد  مسدود خواهد شد.

جزئیات تدفین فوت شدگان کرونا در لرستان؛ مسیر  آرامستان‌ها مسدود می‌شود‌

محمد شریفی مقدم اشاره به اقدامات  شهرداری خرم‌آباد جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان لرستان، شهرداری خرم‌آباد هر روز  اقدام به گندزدایی و ضدعفونی معابر پر ازدحام شهر، فضاهای عمومی، پایانه‌ها،  ناوگان حمل و نقل  عمومی، ترمینال‌های درون استانی و برون استانی و همچنین سازمان‌های وابسته به شهرداری، شهرداری‌های مناطق سه گانه و برخی از دستگاه‌های اجرایی به وسیله محلولی که با نظارت مرکز بهداشت شهرستان خرم‌آباد تهیه می‌شود، می‌کند.

وی افزود: ضد عفونی و گندزدایی  مراکز درمانی، آسایشگاه‌های سالمندان و خیریه، پاساژها و مراکز خرید از دیگر اقدامات شهرداری خرم‌آباد جهت مقابله علیه ویروس کروناست. 

شهردار خرم‌آباد با بیان اینکه  وظیفه  تدفین فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا بر عهده شهرداری  است عنوان کرد: جهت تدفین فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا سازمان آرامستان شهرداری یک دستگاه آمبولانس جهت حمل اجساد این بیماران  اختصاص داده شده و همچنین جهت غسل این اجساد سکوی جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است.  

وی بیان کرد:  اجساد بیماران کرونایی توسط غسال‌ها با لباس مخصوص و ایزوله که توسط مرکز بهداشت  تهیه شده انجام می‌شود که پس از شستشو و ضدعفونی یک میت معمولی است که جهت دفن به خانواده‌‌هایشان تحویل داده می‌شود  و همچنین  غسالخانه شهر خرم‌آباد هر روز گندزدایی و ضد عفونی می‌شود.

شریفی مقدم گفت: با توجه به هشدارهای  وزارت بهداشت و اعلام دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر جلوگیری از تجمعات از پنجشنبه مسیر ورودی آرامستان‌های صالحین، خضر،گلزار شهدا، سراب یاس، فلک الدین  مسدود خواهد شد و از شهروندان تقاضا داریم تا عادی شدن شرایط به آرامستان‌ها و ایجاد تجمع خودداری کنند. 

وی تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن پایان سال و برنامه چهارشنبه سوری و خطرناک بودن این برنامه و جهت جلوگیری از تجمع کلیه مسیرهای شهر بسته است و شهروندان از برگزاری این مراسم و تجمع خودداری کنند. 

شهردار خرم آباد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرداری خرم‌آباد از ماه‌های گذشته جلساتی جهت استقبال از مهمانان نوروزی  برگزار کرده بود ولی با شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامتی مردم  کلیه برنامه‌های شهرداری همچون برگزاری بهار مالگه، برنامه‌های موسیقی که منجر به تجمع می شود لغو شده است و هیچ گونه محل اسکان و ارائه خدمات برای مسافران در نظر گرفته نشده است.

تسنیم

جزئیات تدفین فوت شدگان کرونا در لرستان؛ مسیر  آرامستان‌ها مسدود می‌شود‌
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=10364