کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

18 رجب 1444 Wednesday, 8 February , 2023
3
ئیس کمیته امداد کشور

رئیس کمیته امداد کشور: پیش بینی ایجاد ۱۷هزار و ۲۰۰ شغل برای مددجویان کمیته امداد در لرستان

بختیاری اذعان کرد: درآمد افرادی که راهبر شغلی دارند در کارگاه قالی بافی کار می کنند ماهیانه بین ۵ تا ۶ میلیون تومان است و مددجو هم باید در میدان کار باشد و تلاش کند.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ، سید مرتضی بختیاری در جریان سفرهای استانی خود به لرستان در جریان بازدید از مجموعه کارگاه فرش لرستان گفت: ایجاد اشتغال یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد همچنین توانمند کردن و توانمند سازی جامعه هدف است.

رئیس کمیته امداد کشور افزود: در لرستان در سال ۱۴۰۱ باید ۱۷هزار ۲۰۰ شغل با اعتبار هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ایجاد شود که این تعداد شغل در کشور ۵۰۰ هزار با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومان است که این کار تحولی در اقتصاد جامعه هدف است.

بختیاری اظهار کرد: یکی از روش هایی که برای ایجاد اشتغال پایدار و با ثبات انتخاب کردیم راهبری شغلی است که به این معناست از قدم اول کار برعهده راهبر شغلی است که این طرح وارد چهارمین سال اجرا شده است.

وی بیان کرد: تسهیلات اشتغال در اختیار مددجو قرار می گیرد و راهبر شغلی مهارت آموزی را انجام می دهد مواد اولیه را تامین می کند و در مرحله بافت قالیچه که ۶ ماه طول میکشد راهبر نظارت می کند که کیفیت کار پایین نیاید و وقتی کار به اتمام رسید در مرحله فروش بازاریابی به عهده راهبر شغلی است و این اشتغال ها در خانه انجام می گیرد و این راهبرد کاری ما محسوب می شود.

رئیس کمیته امداد کشور گفت: در مجموعه فرش لرستان ۱۵۰ دار قالی هست و راهبر شغلی اعلام آمادگی کردند که ۱۰۰ دار قالی دیگر در این مجموعه راه اندازی کنند.

وی افزود: اگر تسهیلات اشتغال در اختیار افراد قرار دهیم امکان دارد متناسب با نوع کار چند سال بعد خودکفا شوند که حداقل درآمد ماهانه از مصوبه قانون کار کمتر نباشد در این صورت از تحت پوشش کمیته امداد خارج می شوند ولی از نظر حمایت مشاوره‌ایی در کنارشان هستیم.

انتهای پیام/

خبر: مژگان نجفی

رئیس کمیته امداد کشور: پیش بینی ایجاد ۱۷هزار و ۲۰۰ شغل برای مددجویان کمیته امداد در لرستان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24330