کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
4

تاجگردون: مباحث افزایش حقوق نمایندگان صحت ندارد

تاجگردون: مباحث افزایش حقوق نمایندگان صحت ندارد/ دکتر لاریجانی: اهمیت عدالت اخلاقی کمتر از عدالت اقتصادی نیست رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت عدالت اخلاقی کمتر از عدالت اقتصادی نیست. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ آذرماه) درخصوص موضوعات مطرح شده […]

تاجگردون: مباحث افزایش حقوق نمایندگان صحت ندارد/ دکتر لاریجانی: اهمیت عدالت اخلاقی کمتر از عدالت اقتصادی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت عدالت اخلاقی کمتر از عدالت اقتصادی نیست.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ آذرماه) درخصوص موضوعات مطرح شده درخصوص حقوق نمایندگان و لایحه بودجه سال ۹۷ گفت: در فضای مجازی مطالبی درخصوص بودجه سال آینده مطرح شده، البته از برخی از همکاران عزیز و یا برخی از مقامات مسئول در مجلس در این رابطه گلایه دارم که موضوع را بدون اطلاع دامن می زنند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: موضوعی که در فضای رسانه ای مطرح شده اشاره می کند که در بودجه سال ۹۷ چنین کارهایی قرار است انجام بشود؛ اولاً چیزی نیست چرا که بودجه سال ۹۷ را دولت تازه به مجلس ارائه کرده است و بنده وقتی بررسی کردم، در لایحه دولت پیشنهادی برای افزایش حقوق نمایندگان نیست، بنابراین چنین موضوعی اصلا مطرح نشده است که بخواهد بررسی شود که حقوق نمایندگان به چه میزان افزایش یابد.

تاجگردون افزود: من به عنوان کسی که حدود ۵ الی ۶ سال است در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات هستم، هر سال از رئیس مجلس و هیات رئیسه درخواست داریم که اجازه دهند حقوق نمایندگان متناسب با قانون در اختیارشان قرار گیرد و در این مدت چند سال شخص دکتر لاریجانی مخالف افزایش حقوق نمایندگان، متناسب با حقشان بوده است، چرا که حقوق دریافتی نماینده از آن چیزی که در قانون مدیریت خدمات کشوری مطرح شده است، کمتر است.

وی ادامه داد: اصلا موضوع افزایش حقوق نمایندگان واقعیت ندارد که بخواهیم آن را تکذیب یا تایید کنیم، بنابراین خواهش می کنم دوستان و هموطنان عزیز توجه کنند که نمایندگان آنقدر تشخیص می دهند که افزایش حقوقشان بیشتر از حقوق دیگر عزیزان در سطح کشور نباشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: بودجه مجلس از دو قسمت عمرانی و هزینه ای تشکیل می شود که هر دو توسط دیوان محاسبات بررسی می شود و اتفاقا گزارش دیوان بسیار دقیق، بی پروا و مستقلانه است که حتی ما می نشینیم در کمیسیون بودجه امین کمیسیون نیز برای بررسی این موضوع تعیین می شود و در رابطه با این موضوع از آقای مفتح که امین ملت و مجلس ایران است، صحبت کرده ایم که بررسی های لازم را انجام دهد.

تاجگردون گفت: تاخیر در گزارش دیوان محاسبات به این دلیل بود که سال عمرانی تا پایان شهریور تمدید شده و هر عزیزی بخواهد گزارش دیوان را مطالعه کنید، این گزارش در اختیارش گذاشته می شود. بنابراین خواهش می کنم دوستان عزیز وقتی در فضای رسانه ای حضور می یابند، سعی نکنند بخاطر اینکه فقط جمله را گفته باشند، باعث تشویش اذهان عمومی شوند.

در ادامه این نشست، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص توضیحات رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: یکی از همکاران ما در مجلس بیان کردند که ساخت ساختمان های مجلس برای نمایندگان و کمیسیون ها چرا ۱۰ سال به طول انجامیده است؟ باید بیان کنم که ما در این راستا دو راه بیشتر نداریم؛ اول اینکه اعمال نفوذ کنیم و بودجه عمرانی مجلس را بیشتر در نظر بگیریم تا این پروژه ها زودتر به اتمام برسد.

وی ادامه داد: راه دیگر این است که مانند بقیه پروژه های عمرانی که در بودجه به آنها تعلق می گیرد، ما نیز کار را انجام دهیم. در استان ها و مناطق دیده می شود پروژه هایی از مثلا ۱۵ سال پیش آغاز شده است، چرا که تعداد پروژه ها زیاد و منابع برای تکمیل آنها محدود است. بودجه مجلس نیز همانند سایر پروژه اختصاص می یابد و مجلس هیچگونه اعمال فشاری بر سازمان برنامه و بودجه نداشته تا پول بیشتر گرفته و پروژه را زودتر به اتمام برساند، چرا که مجلس این کار را درست نمی داند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هر کدام از همکاران نماینده اگر مطلبی دارند، گزارش دیوان محاسبات که در کمیسیون برنامه و بودجه موجود است، را می توانند ببینند. اما سخنانی که گفته می شود خلاف است و برای کشور هم مناسب نیست، چرا که هم درباره کل لایحه بودجه اضطراب ایجاد شده و هم درباره مجلس و یا جای دیگر که این موضوعات درست نیست.  متاسفانه فضایی ایجاد شده و مسابقه تخریب یکدیگر ایجاد شده است.

دکتر لاریجانی یادآور شد: بیش از آنکه در کشور به عدالت اقتصادی که موضوع مهمی است، نیاز داریم، به عدالت اخلاقی نیز نیاز داریم، یعنی نباید با آبروی دیگران بازی کرد که اهمیت این موضوع کمتر از عدالت اقتصادی نیست و همه مسائل را باید با همدیگر مدنظر قرار داد و فضای کشور را معطوف به نیازها و مسائل اصلی کشور کرد./

تاجگردون: مباحث افزایش حقوق نمایندگان صحت ندارد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4115