کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

18 رجب 1444 Wednesday, 8 February , 2023
1
معاون فرماندار رومشکان :

جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان رومشکان برگزار شد.

بازوند ذهنیت جامعه در کاهش فرزند آوری را بعضا” تحت القائات فضای مجازی و رسانه های بیگانه دانست و با مثال زدن سبک زندگی سلبریتیهای غربی در تعدد فرزندان،تعداد فرزند بیشتر را باعث رشد و پویایی جامعه و افزایش نشاط و طراوت در خانواده ها توصیف نمود.

به گزارش پایگاه خبری کو هنانی نیوز،جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان رومشکان به ریاست مهندس وحید بازوند معاون فرماندار شهرستان رومشکان و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مهندس بازوند در این جلسه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خطر کاهش جمعیت از هر خطری بیشتر است، لزوم توجه به هشدار ایشان را خاطرنشان ساخته و اهمال در این زمینه را باعث خسران مادی و معنوی قلمداد کرده و گفت : در همین راستا قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بعد از تصویب در مجلس و بررسی در شورای نگهبان توسط ریاست محترم جمهور ابلاغ و وظیفه هر کدام از دستگاههای اجرایی مشخص شده است.
بازوند سخنان مقام معظم رهبری و مسئولان جامعه را نشات گرفته از شرایط جامعه دانسته و گفت : در صورت عدم توجه به سخنان معظم له و قوانین تصویب شده در این زمینه و ادامه روند نرخ جمعیت کنونی سال ۱۴۳۰  پیری جمعیت باعث ناکارآمدی ایران در سطح جهانی و وابسته شدن آن خواهد شد.
معاون فرماندار با اشاره به برخی وظایف دستگاههای اجرائی ، مهم ترین وظایف این قرارگاه را نظارت بر اجرای قانون و ایجاد هماهنگی بین دستگاهی دانست و ادامه داد به عنوان اولین گام باید ذهنیت غلط فرزند کمتر زندگی بهتر را از ذهن مردم پاک کنیم .
بازوند با بیان اینکه مسائل اقتصادی در کاهش فرزند آوری دخیل است گفت : مهمتر از مسائل اقتصادی ، ذهنیت و باور مردم به فرزند آوری است ، متاسفانه البته امروز شاهد هستیم در خانواده های که سطح اقتصادی بالای دارند میزان فرزند آوری پائین است  ، وی با اشاره به نرخ ۱.۴ فرزد آوری در رومشکان گفت : این نشان می دهد که شهرستان رومشکان با احتساب اینکه از لحاظ وضعیت اقتصادی نسبت به بسیاری از شهرستانها دارای شاخصه های ضعیف تری می باشد، اما در نرخ باروری نسبت به دیگر شهرستانها آمار بالاتری دارد و در واقع نقیضه ارتباط تنگاتنگ شرایط اقتصادی و نرخ باروری است.
معاون فرماندار ادامه داد : تمام این موارد نشان می دهد باید روی ذهن و باور مردم به فرزند آوری کار کنیم و انشاء الله این قانون جدید و تسهیلات در نظر گرفته شده کمک کند بستر برای انجام کار فراهم شود .
بازوند  ذهنیت جامعه در کاهش فرزند آوری را بعضا” تحت القائات فضای مجازی و رسانه های بیگانه دانست و با مثال زدن سبک زندگی سلبریتیهای غربی در تعدد فرزندان،تعداد فرزند بیشتر را باعث رشد و پویایی جامعه و افزایش نشاط و طراوت در خانواده ها توصیف نمود.

انتهای پیام/

جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان رومشکان برگزار شد.
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24364
  • نویسنده خبر  : حسن امرایی
  • خبرنگار :
  • 163 بازدید