کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
2
وزیر آموزش وپرورش خبرداد

استخدام ۱۰ هزار سرایدار و آزمون معلمان فاقد شناسه استخدامی درآموزش وپرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون معلمان فاقد شناسه استخدامی با هماهنگی سازمان امور اداری و استخدامی در 22 مهر ماه برگزار خواهد شد و امسال 10 هزار سرایدار جدید در مدارس استخدام می شوند

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون معلمان فاقد شناسه استخدامی با هماهنگی سازمان امور اداری و استخدامی در ۲۲ مهر ماه برگزار خواهد شد و امسال ۱۰ هزار سرایدار جدید در مدارس استخدام می شوند.

یوسف نوری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: اعتبار فوق العاده رتبه بندی معلمان فاقد کد استخدامی نیز به خزانه رفت و به طور کامل پرداخت می‌شود.
وی گفت: ۲۰ درصد اعتبار پاداش فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ نیز به خزانه رفت و بقیه هم نیز به زودی به خزانه ارسال می‌شود.
نوری درباره سرویس مدارس هم گفت: با تعدیل نرخ سرویس‌های مدارس برخی پیمانکاران به این نرخ تمکین نکردند و برای حل این مشکل با تاکسی رانی صحبت کردیم و قرار است ۴ هزار تاکسی در اختیار مدارس قرار گیرد.
وی افزود: نرخ سرویس مدارس را شورای هر شهر مشخص می‌کند و پیمانکاران سرویس باید به این نرخ پایبند باشند.
نوری درباره کتاب‌های درسی گفت: اگر دانش آموزی درمدرسه ثبت نام شده و در سامانه خرید کتاب‌های درسی نیز ثبت سفارش کرده است، کتاب‌های خود را باید دریافت کرده باشد و نرسیدن کتاب به دانش آموزان توجیهی ندارد.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: عده‌ای از دانش آموزان در سامانه خرید کتاب‌های درسی ثبت نام نکرده اند یا از کتاب‌های سایر دانش آموزان استفاده می‌کنند و عده‌ای از دانش آموزان هنرستانی نیز هنوز تعیین رشته نکرده اند و به همین علت، این عده از دانش آموزان بدون کتاب مانده اند.
وی درباره کمبود سرایداران در مدارس نیز گفت: با معاون اول رئیس جمهور صحبت کرده ایم که امسال ۱۰ هزار سرایدار جدید در مدارس استخدام شوند.
وی درباره توزیع تغذیه رایگان به دانش آموزان نیز گفت: اعتبار اجرای این طرح به ۵ استان ابلاغ شده و اعتبار بقیه استان‌ها نیز در هفته آینده تامین می‌شود.
آقای نوری درباره اتصال آموزش و پرورش به پنجره واحد دولت الکترونیک نیز گفت: قرار شد که خدماتی که منجر به کسب و کار می‌شود به پنجره واحد متصل کنیم.
وی گفت: هم اکنون خدمات الکترونیک پایگاه اصلی الکترونیکی آموزش و پرورش به پنجره دولت متصل شده است و خدمات سایر معاونت‌های این وزارتخانه نیز به پنجره الکترونیک دولت متصل شود.
نوری با اشاره به کمبود معلم در برخی از مدارس گفت: به مدیران آموزش و پرورش گفته ام که کلاس هر مدرسه‌ای معلم ندارد سریع تر برایشان معلم تعیین شود.
وزیر آموزش و پرورش درباره تعدیل معلمان خرید خدمات گفت: در برخی از استان‌ها با مازاد معلم خرید خدمات مواجه شدیم و نتوانستیم آنان را به کار بگیریم، ولی در شرف هستیم درمناطقی که کمبود معلم داریم از آن‌ها استفاده کنیم.
نوری افزود: معلمانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شده و دوره‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان را گذرانده اند، از اول مهر در آموزش و پرورش استخدام شده اند

انتهای پیام/

استخدام ۱۰ هزار سرایدار و آزمون معلمان فاقد شناسه استخدامی درآموزش وپرورش
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24858
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما
  • 191 بازدید