کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

اهدای حکم آغاز به خدمت «بطحایی» توسط معاون اول رئیس‌جمهور

حکم آغاز به خدمت «سید محمد بطحایی» وزیر جدید آموزش و پرورش توسط معاون اول رئیس‌جمهور اهدا شد.  در آیین معارفه وزیر جدید آموزش و پرورش و تکریم وزیر سابق دستگاه تعلیم و تربیت که در سالن شهید بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، حکم آغاز به خدمت «سید محمد بطحایی» […]

خبرگزاری فارس: اهدای حکم آغاز به خدمت «بطحایی» توسط معاون اول رئیس‌جمهور

حکم آغاز به خدمت «سید محمد بطحایی» وزیر جدید آموزش و پرورش توسط معاون اول رئیس‌جمهور اهدا شد.

 در آیین معارفه وزیر جدید آموزش و پرورش و تکریم وزیر سابق دستگاه تعلیم و تربیت که در سالن شهید بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، حکم آغاز به خدمت «سید محمد بطحایی» وزیر جدید آموزش و پرورش توسط معاون اول رئیس‌جمهور اهدا شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این مراسم اظهار داشت: افتخار آموزش و پرورش این است که شهیدان رجایی و باهنر از آموزش و پرورش به دولت آمدند.

وی افزود: دکتر فانی زمان بیشتری در دولت، مسئولیت آموزش و پرورش را داشت اما آقای دانش آشتیانی سختشان بود که برای چندماه مسئولیت این وزارتخانه بزرگ را قبول کند.

جهانگیری در خصوص بطحایی گفت: آموزش و پروشی‌ها اصرار داشتند که وزیر این وزارتخانه، آموزش و پرورشی باشد؛ تقریباً اکثر افرادی که بررسی شدند در داخل بودند و حتی چند نفر از مدیران استانی بررسی شد و در نهایت به دکتر بطحایی رسیدیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت و رئیس جمهور و نمایندگان به بطحایی اعتماد کردند، ادامه داد: دستگاه آموزش و پرورش مهم‌ترین، بزرگترین و تأثیرگذارترین دستگاه دولتی کشور است.

وی افزود: قانون در خصوص آموزش و بهداشت و حقوق مردم تکالیف سنگین بر دوش دولت گذاشته است؛ از جمله آن هیچ کس نباید از تحصیل محروم باشد و دولت باید شرایط تحصیل را برای همگان فراهم کند.

جهانگیری با بیان اینکه آموزش و پرورش در نسل آینده تأثیرگذار است، گفت: ایران باید توسعه پیدا کند و تمام شرایط برای اینکه ایران کشوری توسعه یافته باشد، فراهم است.

وی افزود: در دوره آقای فانی متوجه شدیم که برخی ظرفیت‌های مدارس غیردولتی خالی است و قرار شد تعدادی دانش‌آموز به مدارس غیردولتی بفرستیم که شهریه آنها را هم دولت بدهد که برای حدود ١٨٠ هزار نفر این کار انجام شد.

معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص بودجه دستگاه تعلیم و تربیت گفت: ١۴ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان بودجه در سال ٩٢ به آموزش و پرورش پرداخت می‌کردیم اما در سال ٩۵ این بودجه به ٣٠ هزار میلیارد تومان رسید.

وی افزود: معلمان امروز زندگی و وضع مالی خوبی ندارند. بعد از رتبه‌بندی معلمان خودم تغییر خاصی در بین معلمان ندیدم و معلم همچنان در پیچ و خم مشکلات گرفتار شده است.

جهانگیری اظهار داشت: دولت با تمام محدودیت‌هایی که دارد آمادگی دارد کمک کند و روش‌هایی پیدا کنیم تا مشکلات حل شود و معلمان و مدارس وضعیت بهتری پیدا کنند.

وی ادامه داد: باید شرمنده باشیم که هنوز مدرسه کپری در نقطه‌ای از کشور باشد و باید کمک کنیم مشکلات آموزش و پرورش را مرتفع کنیم/فارس

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=2734